LeBron Celtics’i Harcadı

586
NBA
LeBron Celtics’i Harcadı

Paul Pierce’ın forma emeklilik gecesinde Boston Celtics, evi TD Garden’da Cleveland Cavaliers’ı konuk etti. Cavs, yeni transferlerinin etkili performans gösterdiği maçı 121-99 kazanmayı başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cavaliers’ta LeBron James 24 sayı 10 asist ve 8 ribaundla maçın yıldızı olurken, Jordan Clarkson 17, Jr. Smith 15 sayı ile galibiyete katkıda bulundu. Temsilcimiz Cedi Osman, 29 dakika süre aldı ve 4-8 saha içi isabeti ile 12 sayı, 5 ribaund, 1 asist ve 1 top çalma kaydederek gayet başarılı bir oyun ortaya koydu. Celtics’te Terry Rozier’ın 21, Kyrie Irving’in 18 sayısı mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

Maç, adına yakışır bir şekilde, müthiş bir tempoyla başladı. İlk molaya gidildiğinde yaklaşık 5 buçuk dakika geçti ve kimse sürenin nasıl geçtiğini anlayamadı. Cavs, LeBron ve Jr. Smith ile etkili olurken, Celtics’te Irving’in 6 sayısı dikkat çekti. Bu bölüm 12-12 eşitlikle geçildi. Mola dönüşü maça Smith’in tek kelimeyle “ inanılmaz” smacına şahit olarak geri döndük. Bu arada LeBron pota altı mücadelesinde dizinden bir sakatlık geçirdi ve kenara geldi. Cedi, Smith ve Green’in sayılarına karşı, Morris ve Rozier’ın üst üste sayılarıyla karşılık veren Celtics, ilk periyotta son 2 buçuk dakikaya 23-22 önde girdi. Kalan bölüm karşılıklı sayılarla geçti. Cavs’te Nance, Hood ve Clarkson sayılar bulurken, Celtics’te Tatum, Horford ve Rozier etkili olan isimler oldu. İlk periyot 32-31 Celtics üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci periyoda Hood, Green ve Clarkson ile iyi başlayan Cavs, 38-34 öne geçti. Theis, Rozier ve Horford ile cevap veren Celtics, 3 dakika geride kalırken maçta tekrar üstünlük sağladı.(40-38) LeBron James oyuna tekrardan dahil oldu. LeBron ve Hood ile sayılar bulan Cavs, ilk yarının sona ermesine 7 dakika kala 43-40 öne geçti. Celtics’in aldığı mola sonrası Cavs’in iyi oyunu devam etti. LeBron liderliğinde maçta ipleri alan Cavaliers, ilk yarının bitmesine 3 buçuk dakika kala farkı çift hanelere çıkardı.(56-46) Bu bölümde Cedi’nin savunmada Irving ile eşleştiğini ve gayet de sağlam durduğunu belirtelim. İlk yarının kalan dakikalarında hücumda adeta dökülen Celtics, savunmada da rakibini durduramadı. Clarkson ve Thompson ile sayılar bulmaya devam eden Cavs, ilk devreyi 64-52 önde kapattı.

Maçın ikinci yarısı da maçın başı gibi tempolu başladı. İki takım da dış atışlardan sayılar buldu. LeBron ve Smith ile maçtaki üstünlüğünü sürdüren Cavs, ilk 6 dakikayı 79-64 önde geçti. Celtics, hücumda biraz daha iyi olsa da savunmadaki berbat oyunu devam ediyordu. Celtics’in aldığı moladan sonra Cedi ve Smith ile sayılar bulan Cavs, üçüncü periyotta son 3 buçuk dakikaya 84-67 önde girdi. Maç yavaş yavaş kopma seviyesine geldi. LeBron takımını bir orkestra şefi gibi yönetiyordu. İlerleyen dakikalarda Clarkson(2) ve Hood’dan gelen üçlükler sonrası fark 26 sayıya kadar çıktı.(95-69) Son dakika içinde Rozier ve Tatum ile sayılar bulan Celtics, final periyoduna 95-74 geride girdi.

Son periyodun ilk 3 dakikasına Clarkson, Larry Nance ve Hood’un sayılarıyla başlayan Cavaliers, farkı da 27 sayıya kadar çıkararak maçı koparmış oldu.(104-77) Kalan dakikalar ise formaliteden ibaretti. Larry Nance’in smacı ve Cedi’nin iki üçlüğünden bahsetmeden geçmeyelim. Son dakikalarda atılan sayılar sonrasında Cavaliers mücadeleyi 121-99 kazandı.

Bu sonuçla sezondaki 33. galibiyetini alan Cavs, bir sonraki maçında Oklahoma City Thunder’ın konuğu olacak. 18. mağlubiyetini alan Celtics ise bir sonraki maçında Clippers’ı konuk edecek.

Maçtan sonra Celtics efsanesi Paul Pierce’ın 34 numaralı forması emekli edildi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here