Kristaps Porzingis Hakkında Tecavüz Suçlaması!

245
Kristaps Porzingis Hakkında Tecavüz Suçlaması

Sakatlığı nedeniyle parkelerden uzun süredir uzak kalan NBA’in önemli yıldızlarından Kristaps Porzingis hakkında tecavüz suçlaması nedeniyle soruşturma başlatıldı.

23 yaşındaki Letonyalı oyuncu hakkında New York Polisi tecavüz suçlaması dolayısıyla soruşturma başlattı. Olayın yaklaşık 1 yıl önce gerçekleştiği, Porzingis’in Mannathan’daki lüks dairesinde genç bir kadına tecavüz edildiği iddia edilirken, polise yaklaşık bir yıl sonra konuşan kadının da 68 bin dolar ‘’sus payı’’ aldığı belirtildi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Suçlamalar karşısında açıklama yapan Porzingis’in avukatı olan Roland G.Riopelle, ‘’Cuma günü Porzingis hakkında yapılan şikayetlerin farkındayız ve bu suçlamaları kesinlikle reddediyoruz. 20 Aralık 2018 yılında NBA’yi böyle haksız suçlamalar karşısında uyarmıştık. Şu an bu konuda daha fazla açıklama yapmamız etik olmaz” dedi.

Bu olay hakkında bir bilgi de ESPN’de görev alan deneyimli Adrian Wojnarowski’den geldi. Wojnarowski, Porzingis’in Dallas Maverciks’e takas olmadan önce New York Knicks’in konu ile ilgili bir bilgilendirme yaptığını ileri sürdü.

Üç sezondur NBA’de forma giyen Porzingis, şu ana kadar 188 maça çıkarken bu maçlarda 17.8 sayı, 7.1 ribaund ve 1.3 asist ortalamalarıyla oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here