Kevin Love’a Talip Çıkmıyor

787
Kevin Love'a Talip Çıkmıyor
Kevin Love'a Talip Çıkmıyor

Cleveland Cavaliers geçtiğimiz sezon LeBron James’in takımdan ayrılması ile birlikte tamamen yeniden yapılanmaya gitmişti. Takımdaki Kyle Korver, George Hill, Rodney Hood gibi tecrübeli isimleri de gelecek sezonlardaki draft haklarına dönüştürdüler. Ancak 2018-2019 sezonu başlamadan hemen önce Kevin Love’la 4 yıl 120 milyon dolar değerinde bir kontrat imzaladılar. Bunun nedeni hem takımdaki gençlere mentörlük yapması, hem de az da olsa rekabetçi bir takım olabilmek için Love gibi bir All-Stara ihtiyaç duymalarıydı. Maaş bütçesi de yeterli olunca hiç düşünmeden Kevin Love’a böyle bir kontrat sundular.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cavaliers’ın bu yaz için yaptığı planların başında ise Love’ı takaslamak olduğu söyleniyor. Öyle ki, takımları Love eksenli bir takas önerisiyle yokladıkları ancak uygun bir takas partneri bulamadıkları söylenenler arasında.

Şu an 30 yaşında olan oyuncu geçtiğimiz sezon toplamda 22 maça çıkabilmişti. Love’ın artık eski gücünde olmaması, sağlıklı bir sezon geçireceğine güvenmemeleri ve hepsinden önemlisi yıllık yaklaşık 30 milyon dolar alacak olması takımları takasa yanaşmamaya iten sebeplerin başında geliyor. Senede 30 maça çıkacağını düşündüğünüz bir stara 30 milyon vermek pek de mantıklı bir hareket olmaz. Bunların haricinde Love saha içi ve dışında gayet uyumlu ve örnek bir karakter. Takıma abilik yapabilecek cinsten bir oyuncu. Cavaliers’ın efsane 2016 şampiyonluğunda önemli bir katkıda bulunan Love, pota altında Minnesota dönemindeki kadar agresif olmasa da oyunu LeBron James faktörüyle daha çok dışarıya evirerek bu eksiğini kapatmıştı. 2011 yılında Wolves forması ile üst üste 52 kez Double Double yaparak bu alanda bir rekora imza atan Love bu rekoru hala elinde bulunduruyor. Sağlıklı kalması halinde hala çoğu takıma önemli katkılar verebilecek All-Star oyuncuyu nasıl bir yaz bekliyor göreceğiz.

Kevin Love sakatlıkları sebebi ile yalnızca 22 maça çıkabildiği 2018-2019 sezonunda 17.0 sayı, 10.9 ribaund, 2.2 asist ortalamaları ile mücadele etmiş ve 22 maçta 12 kez Double Double yapma başarısını göstermişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here