Kevin Durant Seneye Hangi Takımda Oynayacak

495
Kevin Durant Seneye Hangi Takımda Oynayacak
Kevin Durant Seneye Hangi Takımda Oynayacak

NBA 2016-2017 sezonu için en önemli konulardan birine değinmek istiyorum. Önümüzdeki “free agent” dönemi biliyorsunuz çok hareketli olacak. DeMar Derozan oyuncu opsiyonunu kullanmayıp free agent olacağı yazılıyor. Şampiyon olamama lanetine artık yavaştan giren free agent olması gerektiğini düşündüğüm Kevin Durant, yine çok değerli parçalar Al Horford, Hassan Whiteside, oyuncu opsiyonunu kullanmayacağı düşünülen Dwight Howard ve daha niceleri.

Durant Hangi Takıma Gider?

Lakers, Heat, Wizards, Warriors?

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Arkadaşlar ben koyu Celticsliyimdir. O yüzden gönül ister KD Boston’a gelsin. Tabii hayal gibi ama bunu çok yakından takip eder hale geldiğimden nu konuyla ilgili bilgim fazlasıyla arttı. Mantık olarak da bakınca KD eğer serbest oyuncu konumunda olursa Batı Konferansı’nda kalmaz. O yüzden bence, Lakerslı arkadaşlar çok heveslenmesin, KD’yi unutun zaten NBA Draftlarından Brandon Ingram’ı aldınız.

Sonra dönelim bir diğer aday olduğu konuşulan Miami Heat. Gerçek Heat fanları arkadaşlar şimdi kötü yazıp çiziyorsunuz. Bir ilk 5 var Dragic, Wade, Durant, Bosh ve Whiteside güzel güzel ama salary cap ve luxury tax ne bilmediğiniz için güzel 😂 Dragic alıyor 8md, Wade 20md, Bosh 22md, Whiteside ile re-sign yapılacak olsa en en az 15md alacak bir de KD… Neyse anlayın işin çıkmazını zaten KD ile Wade’in arası çok iyi de değil. Bir de güzelim Winslow’unuz var yazık etmeyin büyük potansiyel.

Kevin Durant’in menajerine dediği gibi de Washington hometown’unda oynamak istemediğini bunun kendisi üstünde istemediği türden bir baskı yaratacağını söylediği biliniyor.

Ayni zamanda tabii son zamanların en çok adı geçen bir diğer takım da Golden State Warriors. Arkadaşlar o cephede durum şu: evet olabilir ama ne pahasına? En az 20md alacaktır KD, ki bence 20 diyerek iyimserim şu an. Warriors’ın elinde şu an bunu yapmak için bu free agency de Harrison Barnes, Festus Ezeli, Marrees Speights, Barbossa, Brandon Rush, Varejao ile sözleşme yenilememeye gidip aynı zamanda Igaudola veya Bogut’u da takımdan göndermeleri gerekecek. KD bunlara değer mi? Değer ama Warriors cok zarar görecek. Bundan dolayı onların 73-9 yapmasında en büyük etken makine gibi işleyen bir takim olmaları. Warriors kendi dokusunu kaybetmemek icin Kevin Durant’ten vazgeçmesi muhtemel.

Ee böyle bakınca açıkçası Thunder ile yeniden anlaşma sağlamaz ise Durant için Celtics mükemmel bir rota.

Neden Boston Celtics

Şampiyonluk DNA’sına sahip, son 2 yıldır beklentilerin üstünde oynayan bi takım, playofflara girebilen ve en az 3 sene daha draftlarda ilk 5’ten seçebilecek draft picklerine sahip (nets) ve aynı zamanda ligin bence en büyük potansiyeline sahip koçu Brad Stevens. Kevin’ın dile getirdiği gibi bunun videosunu bulabilirsiniz kendisi bunu postgame’de söylemişti. Celtics’e bir sempati beslediğini, Celtics’i sevdiğini söylemişti. Bence bu perspektiften bakılınca biz Celticsliler ve NBA’nın geri kalan insanları için Celtics ve Durant çok da hayal değil aslında.

Bunun da videosunu bulabilirsiniz kendisine Celtics taraftarı tarafından  “come to Boston” tezahüratlarından sonra yapmıştı bu açıklamayı: “Boston tam bir spor şehri ve kazanma alışkanlığı olan bi şehir. Bu şehirde insanların hırsını kazanma arzusunu görebiliyorsunuz. Bundan dolayı bu şehire daima bi sempatim olmuştur.”

Bir de şunları ekleyeyim. Celticsi’n şu an rosterda hiç max kontratı bulunmuyor, rahatlıkla KD’yi kadroya katabilir, üstüne keşke olsa bir max kontratlı yıldızı bile kadroya katabilir. Son olarak; uzattım da uzattım, buraya kadar merak edip okumuş iseniz bu da küçük tatlı bi detay. Boston merkezli bir deniz mahsülleri restorantı KD’ye Boston ile anlaşması durumunda ömrü boyunca sınırsız yengeç bacağı alabiliceğini söyledi.

O ismin Jimmy Butler olduğunu ve Celtics’in onu takas ile katmaya çalıştığını biliyoruz. Draft gecesi Bulls’un verdiği teklifi fazla bulan Celtics o gece Buttler’ı takaslamadı. Bulls’un Celtics’ten bütün nets pickleri arti Marcus Smart’ı istediği söyleniyor (bence de fazla). Celticsin elinde şu an 2 (seneye 3 oluyor) max kontrat verme potansiyeli var ki bence şu an KD ve diğer bütün free agentler’a cazip gelen şeylerin en büyüğü bu ve Celtics buna fazlasıyla sahip. Aynı zamanda şu an Bulls olur da Butler için tekliflere daha açık olursa muhtemelen Celtics onu takıma katmak için başı çeken takım olur. Elde kalan geniş esnek salary cap ile yapılacak hareketler de KD’yi cezbetme yönünde çok önemli bir adım.

Özer Çeliksüngü

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here