Kevin Durant Bu Yaz Ne Yapacak

299
Kevin Durant Bu Yaz Ne Yapacak
Kevin Durant Bu Yaz Ne Yapacak

Bu yaz kontratı bitecek olan Kevin Durant için talipler oldukça fazla. Kevin Durant’i getirmek için takımlar diğer oyuncularını da devreye sokmaya başladı bile. Adı bir sürü takımla anılan Kevin Durant için en büyük talipler Los Angeles Lakers, Washington Wizards, Boston Celtics, Miami Heat ve San Antonio Spurs. Bunların yanında en yüksek ihtimal ise takımı Oklahoma City Thunder’la devam etmesi yönünde.

LOS ANGELES LAKERS

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Lakers’da seneye Louis Willams, Nick Young, D’Angelo Rusell, Julius Randle, Larry Nance Jr ve Anthony Brown’ın kontratları devam edecek. Los Angeles Lakers bu 6 oyuncuya yaklaşık olarak 23 milyon dolar ödeyecek ve Salary Cap’in seneye 92 milyon dolara yükselmesiyle büyük bir boşluk açılacak. Lakers’ın Salary Cap’inde Kobe Bryant’ın emekliliğinden kaynaklanan zaten büyük bir boşluk açılmıştı.

KD’nin yıllarca OKC’de süregelen şanssız bir şekilde şampiyonluğu elde edememesi, tarihinde başarılarla dolu ve daha fazla başarısızlığa tahammülü olmayan Lakers’ı seçmesine neden olabilir. KD’nin annesi de yaptığı Lakers formalı paylaşım kafaları bu yöne çevirdi. Lakers KD’ye şampiyonluk vaatleri ve etrafında oluşan iyi bir takım verirse Kevint Durant için Los Angeles Lakers iyi bir yer olabilir.

WASHINGTON WIZARDS

KD’nin doğduğu yer olan Washington KD’nin ilk taliplerinden. Hatta Durant için eski koçu Brooks ile anlaştıkları bile söylentiler arasında. Brooks ne kadar rezil bir koç olsa da oyuncu ilişkileri konusunda iyi ve oyuncular tarafından sevilen bir koç. Wizards şüphesiz Brooks’u devreye sokacaktır. Wizards’da da açılan mali boşluk Kevin Durant için gelecek max kontratın habercisi. Ayrıca John Wall ve Bradley Beal gibi iki iyi ismin de Wizards çatısı altında buluması Durant’i buraya çekebilir. Tabi Washington Wizards, Beal’ı takımda kalmayı ikna ederse ki Durant gelse de gelmese de Beal’ın gideceğini düşünmüyorum. Açıkçası Durant’in seçeceği takım için parayı ilk önceliği olarak göreceğini sanmıyorum belki de “Washington çocuğuyuz.” havasına girip evine döner.

BOSTON CELTICS

Celtics’in de Lakers gibi tarihi başarılarla dolu olduğunu biliyoruz. Daha şimdiden Isaiah Thomas’ın Durant için ne kadar istekli olduğunu yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarından görüyoruz. Avery Bradley gibi iyi bir kısa savunucusunun da Boston’da olması belki de kafasındaki takım için uygun bir seçenek. Boston Celtics taraftarının Oklahoma City Thunder maçında Kevin Durant için tezarühat yaptığını da hatırlatayım.

MIAMI HEAT

Miami’de sağlıklı dönen bir Bosh’la beraber yeniden bir Big Three oluşturabilir. Tabi Bosh’un aldığı para ortada eğer Bosh dönemez ve kontratı iptal edilirse zaten açılacak boşluk Durant için max kontrat sunulabilir. Wade’in de serbest kaldığı gerçeği var tabi. Yeniden Miami’de kalsa, Durant gelse fakat Bosh dönmez ise yerine serbest kalan Al Horford getirilebilir mi? Ya da etkili başka bir isim.

SAN ANTONIO SPURS

Hiç şüphesiz San Antonio Spurs oynadıkları basketbol anlamında mükemmel bir takım. Ancak KD için para ilk opsiyon olmasa da Spurs’ün Salary Cap’inde pek boşluk yok. Aldridge, Leonard, Parker, Green, Diaw, Duncan, Mills, Ginobili, West, Anderson ve Simmons’un kontratları devam ediyor ve 84 milyon dolar ediyor. San Antonio Spurs bu tabloda Kevin Durant için yeterli miktarı çıkaramayacaktır.

OKLAHOMA CITY THUNDER

Oklahoma City Thunder, San Antonio serisiyle ilk defa bu sezon oynamaları gereken oyunu oynadı. Şanssız oldukları nokta Durant’in formsuzluğuydu. İşler OKC için yavaş yavaş rayına girdi ve seneye neler yapabileceklerinin sinyallerini verdiler. Potansiyellerini buldular da diyebiliriz. Eğer sezon boyunca Donnovan bu oyunu oynatabilseydi kritik noktalarda yaptıkları hataları yapmayıp Finalde OKC-CAVS eşleşmesi izleyebilirdik. Her şey bu noktaya gelince Kevin Durant’in ayrılacağını düşünmüyorum. Hatta 1+1 yıllık sözleşme iddaları da gündeme düştü. Birkaç takviye ile birlikte seneye OKC en önemli şampiyonluk adaylarından biri olabilir.

Barış Güler

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here