GSW-CLE Finaline Heyecan Geldi 2-1

234
GSW-CLE Finaline Heyecan Geldi 2-1
GSW-CLE Finaline Heyecan Geldi 2-1

Evet, Warriors-Cavaliers serisinin 3. maçı da oynandı ve ilk iki maçla aynı senaryoyu gördük. Farklı galibiyet, iyi oyun, yıldızlar savaşı. İlk iki maç ile tek fark takımlar farklı. 2016 NBA Final serisi Cleveland’a taşınmıştı ve serinin 3. maçı oynanacaktı. Play-off’larda kendi sahasında hiç kaybetmemiş bir Cleveland’a karşı oynamak kolay değildi.

Maçta hepimizin dikkatini çeken noktalar Cleveland’ın yaptığı doğru hücumlar ve önemli savunma hamleleriydi. Eğer kendimize sorarsak “niye ilk iki maçta bunlar olamadı?” diye sorunun cevabı basit. Oracle Arena taraftarı. Ama bu sefer Quicken Loans Arena’dakiler galibiyet için müthiş destek verdiler ve Cleveland maçı kazandı.

SERİDE HEYECAN YENİ BAŞLIYOR

Durum 2-1’e geldi ve Cleveland Cavaliers umut tazeledi. Bir sonraki maça yine aynı hücum verimliliğinde ve aynı savunma hamleleri ile başlayacaklarını düşünüyorum. Cleveland’ın 3. maçı kazanmasındaki en önemli faktörlerden biri de Stephen Curry ve Klay Thompson ikilisine kolay şut imkanı vermemiş olmalarıydı. Bir de Cleveland’da Kevin Love bilmecesi var. Tyronn Lue rotasyona gidebilir. Eğer Kevin Love oynamaz ise kimse şaşırmasın çünkü son maçta kimse Love’u aramadı. Ama Love tabi ki de çok büyük bir yıldız ve oynarsa katkı verecektir. Burada ise karar Lue’ya kalmış. Bu hamleler doğrultusunda Cleveland 4. maçı kazanırsa işte gerçek NBA Finalleri o zaman başlayacak ama olur da Golden State Warriors maçı kazanırsa taraftarının önüne şampiyon olmak için çıkacaklar. Bu yüzden Curry ve Klay Thompson’ın kötü oynama gibi lüksü yok. Önceden de bahsettiğim gibi buralarda tecrübeler konuşacak. Cleveland’ın tecrübesi en fazla Lebron’da; Golden State’te ise Andre Igoadala’da var. Tecrübeler maç kazandırmakla kalmayıp takımını şampiyon yapacaklar .

Berkay Umut Kaygan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here