Basketbol Milli Takımımızın Parlak Geleceği

233
Basketbol Milli Takımımızın Parlak Geleceği

Arkadaşlar bugün sizinle 12 Dev Adam‘ın geleceği hakkında görüşlerimden bahsedeceğim. Basketbol Milli Takımımız son yıllarda önemli bir başarıya adeta aç. 2010’da dünya ikincisi olduğumuz zaman çok güçlü bir kadromuz vardı . O kadrodan hala birçok isim var ama Hidayet gibi lider ruhlu oyuncularda eksiklik yaşıyoruz. Bunu son dönemlerde Sinan Güler üstleniyor. Bu konuda başarılı da oluyor. Sinan Güler basketbolu bıraktıktan sonra ise bu görev Cedi ya da Furkan Korkmaz’da olacak. Çok iyi bir jenerasyon geliyor. Bunda öncelikle altyapı antrenörlerini ve bu işle ilgilenen herkesi kutluyorum. Yetenekli ve çalışkan çocuklar daha da gelmeye devam ediyor. Ben bu genç jenerasyonun çok büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum. Üstelik 20-21 yaş jenerasyonundan sonraki jenerasyon bildiğimiz gibi kendi yaş kategorilerinde kupaları süpürüyorlar.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ayrıca 5-6 yıl içinde Türk bir NBA yıldızı görebiliriz . Bu Cedi olur, Furkan olur, Berk olur, Ömer Faruk olur, olur da olur. Bu oyuncuların yıldızını parlatmak ise en önemli nokta. Oyuncular daha çok para olan sözleşme değil , daha çok süre olan sözleşmeyi tercih etmek zorundalar bence. Doğru antrenörler ve doğru çalışma koşulları olmak zorunda. Bir de oyuncunun içinde hırs olması lazım ve çok çalışması lazım.

Salona en erken gelip en son çıkan oyuncu olurlarsa NBA oyuncusu olacaklarını da unutmamaları lazım .ama herkesin bilmesini isterim Türk Milli Takımını güneşli günler bekliyor.

Berkay Umut Kaygan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here