Zach LaVine’den Kafa Karıştırıcı Açıklama: Ayrılıyor mu?

195
Zach Lavine'den Kafa Karıştırıcı Açıklama: Ayrılıyor mu?

2022 Serbest Oyuncu Marketi’nin en önemli isimlerinden olan Zach LaVine, akıllarda soru işaretleri bırakan bir açıklama yaptı. “Burada olduğum 5 sene içerisinde AK (Bulls GM’i Arturas Karnisovas) ile olmuş olan ilişkimi anlıyorum. Umarım şehir, Bulls’u ne kadar önemsediğimi ve şehir için neler yapmış olduğumu anlıyordur. Her şeye açık fikirlilikle yaklaşacağım ama burada geçirdiğim zamandan ne kadar keyif aldığımı da bilerek.”

Geçmiş zaman ifadeleri kullanması ve aslında Chicago’da geçirdiği dönemin oldukça çalkantılı geçmiş olması kafaları karıştırdı. 2021-22 sezonu haricinde sürekli ligin dibinde bulunan Bulls, LaVine’in önceki dört sezonunda oyuncular arasında yumruklaşmaya varan kavgalar, Jim Boylen ve oyuncuların arasında bitmek bilmeyen gerilimler ve oyuncuların antrenmanı boykot etmesi gibi olaylar yaşadı. Klutch menajerlik grubuna bağlı olan LaVine’in maksimum kontrattan indirime gitmeyeceği de çok açık. Bulls’la sözleşme yenilerse 5 yıl için 212 milyon dolar, başka bir takımla anlaşması halindeyse 4 yıl için 157 milyon dolar kazanabilir. LaVine’in sakatlık geçmişi ve bu sezon yaşadığı diz sakatlığı onu Bulls anlaşmasını tercih etmeye yakınlaştırabileceği gibi bu durum Bulls’un LaVine’e 5 yıllık bir maksimum kontrat vermeye çekinmesine de yol açabilir. LaVine ve Bulls’un yol ayrımına gitmesi durumunda ise LaVine için olası adreslere göz atalım.

San Antonio Spurs

2022 Serbest Oyuncu Piyasasında maaş boşluğu bulunan takımlar küçük markette olup yeniden yapılanmakta. Spurs’ü bu takımlardan ayıran temel özellik, yüksek draft hakkı kovalamaktansa kazabilecekleri maksimum galibiyet sayısına ulaşmaya çalışan bir kültürleri olması. Takımın yıldızı Dejounte Murray, Zach LaVine’in Spurs formalı bir fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı ve San Antonio’luları heyecanlandırdı. Seattle doğumlu Dejounte ve LaVine’in uzun yıllara dayanan bir dostluğu var. Saha içinde de birbirini çok iyi tamamlayabilecek bu ikili San Antonio’yu tekrar ayağa kaldırabilir.

New York Knicks

Günümüzde sign-and-trade anlaşmalarının rekor seviyeye ulaşmasıyla serbest oyuncularla anlaşmak için maaş boşluğu bir zorunluluk olmaktan çıktı. Yani LaVine’in opsiyonları maaş boşluğu olan takımlarla sınırlı değil. Knicks geçtiğimiz sezonu büyük bir hayal kırıklığıyla tamamladı. Donovan Mitchell’a olan büyük ilgileri bilinse de rotayı takas maliyeti daha az olan Lavine’e çevirebilirler. LaVine’in DeRozan’la yakaladığı uyum LaVine – RJ Barrett ikilisinin de bunu başarabileceği konusunda Knicks’i ikna edebilir.

Los Angeles Lakers

Geçtiğimiz sezondaki büyük başarısızlığın ardından tekrar ligin tepesine çıkmak isteyen Lakers, kesinlikle LaVine’in durumunu takip eden takımlar arasında. Kolejde UCLA forması giymesi, menajerinin Rich Paul olması ve 2 yıl önce ESPN canlı yayınında “LeBron James ile oynamak harika olurdu ama bu tip fırsatları yakalayamıyorsunuz.” açıklamasını yapması LaVine’in adının Lakers’la anılmasına yol açıyor. Dinamizmi, kendi şutunu yaratabilmesi ve iyi bir dış şutör olmasıyla LaVine, Lakers’ın LeBron ve Davis’in yanına eklemek isteyeceği oyuncuların başında geliyor.

Dallas Mavericks

Jalen Brunson’ın gelişimiyle Batı’da sınıf atlayan Mavericks’in önceliği serbest kalacak olan oyuncusunu takımda tutmak olacak. Brunson’ın taliplerinin çok olmasıysa Mavs’i endişelendiriyor. Brunson’ı kaybetmeleri durumunda onun yerini LaVine ile doldurmak isteyeceklerdir. Luka ve LaVine, skor potansiyelleriyle ligin en ölümcül guard ikililerinden biri olabilir.

Minnesota Timberwolves

2017’de Jimmy Butler’ı almak için LaVine’i Chicago’ya takaslayan Minnesota, her geçen yıl bu karardan daha da pişman oldu. O yıllarda Towns – Wiggins – LaVine üçlüsünün ligi uzun yıllar domine edeceği öngörülürken günümüzde bu üçlüden yalnızca LaVine beklenilen seviyeye gelebildi. Towns süperstar olamasa da Anthony Edwards’ın gösterdiği potansiyelle Minnesota, ligi domine etme hayalini Edwards – Towns – LaVine üçlüsüyle gerçekleştirmek isteyecektir.

Selçuk Saraçoğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz