Jalen Rose “Harden Bir Gün 98 Sayı Atacak”

708

Eski NBA oyuncusu ve şimdilerde ESPN’de yorumculuk yapan Jalen Rose, Jalen & Jacoby programında James Harden’ın akıl almaz hücum performanslarını değerlendirdi.

Rose, üst üste 3 sezondur ligin sayı krallığında zirvede bulunan James Harden için bu yıl bir maçta 98 sayı atacağını söyledi:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Elimde uzaktan kumandam ya da League Pass’im varsa, her gece James Harden’ın ne yapacağını görmeye bayılıyorum. Çünkü, adam her maç 100 sayı atmaya çalışıyor. Bu adam her gece 35 şut deniyor, 15-20 üçlük deniyor. Bir gece patlayıp 98 sayı falan atacağı bir maç olacak. Hem de bu sezon, şimdiden söylüyorum. Her zaman deniyor. 49 sayı attığı maçta 41 şut denedi.”

“Bu yaşanacak. Bu arada, bu kadar şut denemek de zordur. Odaklı ve disiplinli olmak gerek. Öte yandan kaçırmasına rağmen denemeye devam etmesi de var. Bir de şutlarını atmadan önce hep crossover hareketleri de yapıyor. Sadece James Harden, insanların Russell Westbrook’u konuşmamasını sağlayabilir. Biraz daha az şut denemesi gerekiyor evet ama her gece bu gayreti bizlere gösterdiği için onu takdir ediyorum.”

Rose’un bahsettiği 49 sayılık performansta Harden, Minnesota Timberwolves karşısında 8/22 üçlük ve 16/41 saha içi isabeti ile oynamıştı. Harden’ın gününde olduğu bir maçta 90+ sayılık bir performans göstermesi çok da zor görünmüyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here