İsveç Galibiyeti Sonrası İlk Açıklamalar

251
12 Dev Adam
İsveç Galibiyeti Sonrası İlk Açıklamalar

FIBA Dünya Kupası Elemelerin’de A Milli Takımımız bugün saat 18:00’da Ankara’da Ankara Arena Spor Salonun’da İsveç’i ağırladı. Karşılaşmaya damgasını vuran iki NBA oyuncumuz Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın da takıma katılmasıyla birlikte Türkiye, İsveç’i adeta hezimete uğrattı. Millilerimiz, İsveç’i göstermiş oldukları muazzam performans sonucu 77-52’lik skorla yenmeyi başardı. Millilerimiz bu galibiyet sonucu grubu 4 galibiyet, 2 mağlubiyet ile grubu 1.sırada bitirdi.

USA Team Fans
USA Team Fans

NBA’de ülkemizi temsil eden Cedi Osman ve Furkan Korkmaz ikilisinden toplam da 43 sayılık katkı bulmayı başarabildik. Cedi Osman 20 sayı, 11 ribaunt (double-double); Furkan Korkmaz ise 23 sayı, 3 ribaunt, 2 asist ile mücadele etti. Millilerimiz’den Furkan Korkmaz ise göstermiş olduğu 23 sayılık performans ile A Milli Takım kariyer rekorunu kırmayı başardı.

Maç sonrası ise A Milli Takım baş antrenörümüz Ufuk Sarıca ve NBA’de ülkemizi temsil eden Furkan Korkmaz açıklamalarda bulundu. İlk olarak koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu ve şu sözleri dile getirdi;

”Bugün gerçekten birinci periyotlarda çok iyi oynadık. Aslında ilk çeyrekte de kötü değildik. İsveç takımı kapasite olarak pek iyi bir takım değil ama çok sert bir takım. Zaten orada da oynadığımız maçı da sertlikten dolayı kaybetmiştik. Ancak bugün sahada ki kadro çok daha farklıydı, çok daha iyiydi. Özellikle açık alanı bulduğumuz yerlerde kadromuzda o oyuna yatkın oyuncular var. Zaten onu oynamaya çalışıyoruz. Ekstra olarak isabetleri de bulunca çok rahat ve güzel bir galibiyet oldu. Ben, Ankara seyircisine teşekkür ediyorum. Bugün çok coşkuluydular. Bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. Özellikle ağır bir sezondan sonra buraya gelip işlerini yaptılar. Bende çok mutluyum. Şuan için iyi bir avantaj yakaladık ve grubu da birinci bitirdik. Bütün takımı kutluyorum.” dedi.

Muhabirin bundan sonra İspanya, Slovenya ve Karadağ gibi daha zor rakipler bizi bekliyor. Bu durumda bizi nasıl maçlar bekliyor sorusuna, Ufuk Sarıca şöyle cevap verdi;

” Açıkçası ben şunu çok dürüstçe söyleyebilirim. Biz eğer hep bu kadroyla ve hatta eksiklerimiz de var onları da dahil edebilseydik belki şuan 6 galibiyet ile devam ediyorduk. Ancak maalesef ki sezon içinde ki hadise çok farklı oluyor ve çok bambaşka bir kadroyla sahada oluyoruz. Şimdi bugün pırıl pırıl gençler vardı. Ben inanıyorum ki pırıl pırıl bir genç takımı ileriye taşıyacağız. Gerçekten hem sahada ki duruşlarıyla hem gösterdikleri performans ile saha kenarından güzel bir izlenime sahip oluyorlar. Ama önümüzde de zorlu bir grup var dediğin gibi. Ancak burada esas sorulacak olan soru biz hangi kadroyla sahada olacağız.” dedi.

Ardından galibiyetin gelmesinde önemli rol oynayan Furkan Korkmaz açıklamalarda bulundu ve şu sözleri dile getirdi;

”Kampın ilk gününden beri hedefimiz bu iki maçı kazanmaktı. Ukrayna galibiyeti sonrası öz güvenimiz yerine geldi. Çünkü burada aramızda uzun süredir maç yapmayan arkadaşlar vardı. O yüzden bizim için çok önemliydi bu maçlar. Tabii gruptaki avantajı yakalamak adına da bizim için çok önemliydi. İki maçta da burada çok güzel bir atmosfer vardı. Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Bizi çok iyi desteklediler. Bizde bunun karşılığını verdiğimizi düşünüyorum.” dedi.

 

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here