12 Dev Adam İsveç’i Sahadan Sildi

316
12 Dev Adam
12 Dev Adam İsveç'i Sahadan Sildi

2019 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu son mücadelesinde  rakibimiz grupta bir şansı kalmayan İsveç’ti.
Müthiş bir atmosfer ile başlayan maça biraz konsantrasyon eksikliği ile çıksakta Scottie’nin 2 Cedi’nin 1 üçlüğü ile skoru 9-0 yaptık. Devam eden dakikalarda hem koşmayı hem de potaya gitmeyi bıraktığımız için 8-0’lık bir seri yakalattık.Skor 11-10 a gelince bayrağı eline alan kişi geçen maçın en skoreri Furkan Korkmaz oldu. Gerek faul atışları gerek çaldığı toplar ile skoru sırtlayan Furkan ile ilk çeyreği  17 -15 önde kapattık.

İkinci çeyrek Furkan rüzgarı esmeye devam etti.Korku salarak oynadı ama tek başına farkı açmaya yetmedi.Bir ara tempo o kadar  düştü ki karşılıklı sayı atılamadı ama birbiriyle oynamaya alışkın İsveç bizim hızımızı biraz kesti derken bakın sahnede kim var.
Beyaz Lebron ! Tam gününde değil bir gerginlik var derken kendisine yapılan bir faulden sonra NBA modunu açan Cedi top çaldı,skora katkı yaptı,tribünleri coşturdu.
Kapanışı yapan ise Doğuş & Furkan ikilisi. İkinci periyodun bitimine 4 saniye kala şansımızında yardımıyla şahane bir turnike ile ilk yarıyı 37 -25  önde kapattık.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

 

3.çeyrek koşan coşan 12 Dev Adam inanılmaz şut yüzdesiyle farkı yirmilere kadar çıkardı.
X faktör eksikliğini hissettiğimiz pivot katkısı. Sertaç muazzam bir 10 dk geçirdi. Son saniyede dışarı çıkan topu çevirmesi takımı tamamlaması bunların hepsi full konsantre olan birinden beklenecek şeyler son yıllarda katkısı tartışılmaz. Sahanın en verimlisi ise pozitif yönde  istatistik kağıdının her tarafını dolduran Uçan Adam Doğuş Balbay’dı. Sahada herkesin unuttuğu işleri yapan takdiri toplayan Doğuş istikrarını koruduğu sürece as kadroda kalmaya devam edecektir. Cedi, Furkan, Kartal üçlükleri ile iyice antreman havasına dönen maçta galibiyet kaçınılmazdı. Maç Sonucu 77 -52. Şimdi Sıra 2.turda Rakipler zorlu Slovenya İspanya ve Karadağ beraberinde Letonya  ve Ukrayna. Maçlar Eylül ayında. Her ne olursa olsun bu konsantrasyon ve azimle oynadığımız ve Ersan  ile Ömer’in de takıma katılmasıyla iddaamızı koruyacağımızı düşünüyorum.
Bu maçın öne çıkanları şüphesiz NBA havası soluyan Cedi Osman (20 sayı 11 ribaund)
Furkan Korkmaz (23 sayı 3 ribaund )Tebrikler takımı sonuna kadar yalnız bırakmayan  Ankara seyircisine ve ter döken tüm millilere. Tebrikler 12 Dev Adam !

Maçın Özeti 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here