LeBron James Los Angeles Lakers’ta !

8299
Los Angeles Lakers
LeBron James Los Angeles Lakers'ta !

Cleveland Cavaliers’dan ayrılan King James, kararını verdi ve beklenen oldu. Yıldız oyuncunun yeni takımı Los Angeles Lakers oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans

LeBron James, Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Lakers ile 4 yıllık 154 milyon dolar değerinde kontrat için anlaşmaya vardı. Yıldız oyuncu dakikada 9.781 dolar kazanacak.

Kontratın detayları ise şu şekilde; ilk sene 35.65 milyon dolar, ikinci sene 37.43 milyon dolar, üçüncü sene 39.21 milyon dolar ve oyuncu opsiyonlu son sene ise 41 milyon dolar alacak.

LeBron James’in Los Angeles Lakers’a gitmesinin ardından, son 4 senede NBA’in en iyi beşine seçilen tüm oyuncular Batı Konferansı’na geçmiş oldu. Öte yandan NBA tarihinin en skorer 8 isminden 6’sının yolu Los Angeles Lakers’tan geçmiş oldu.

King James eski takımı ve şehrine kendi Instagram hesabından; “Muhteşem dört sezon için teşekkürler, Kuzeydoğu Ohio. Burası her zaman evim olacak.” diyerek ikinci kez veda etmiş oldu.

Lakers efsanesi Kobe Bryant kişisel twitter hesabından LeBron’a “Hoşgeldin” derken, mevcut yönetimi de transfer başarılarından dolayı tebrik etti.

Öte yandan Los Angeles Lakers guardı Lonzo Ball’da sosyal medya hesabından: “Gerçekten hepiniz LeBron James’in dünyadaki en iyi şehrini pas geçeceğini düşündünüz…” dedi.

King James geçtiğimiz sezon maç başına 27,5 sayı, 9,1 asist, 8,6 ribaund ve 1,4 top çalma ortalamaları ile mücadele etmiş, takımın NBA Finalleri’ne taşımıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here