NBA Yıldızlarının Gençlik Halleri: High School vs. Now

522
High School vs. Now

Lise yıllarında çekilmiş gülünç bir fotoğrafı olmayanımız var mı? 2020 yazında gündeme oturan “High School vs. Now” akımı, NBA oyuncularının da bu güruha dahil olduğunu kanıtlar nitelikte. Twitter kullanıcılarının lise fotoğraflarıyla günümüz hallerini karşılaştırdıkları akıma NBA takımları da eşlik etti. Akabinde ortaya bu renkli kareler çıktı:

Stephen Curry

Chef Curry, listenin en şanslı isimlerinden. Okurlarımızın “e bu 2022 model Curry” dediğini duyar gibiyim. Haklısınız, Stephen Curry o zamanlar da sevimli bir karaktermiş. Maalesef listenin geri kalan isimleri, Curry kadar şanslı değil.

Draymond Green & Juan Toscano Anderson

Liseli Draymond Green, örgülü “cornrow” saç stili ve asabi surat ifadesiyle Amerikan filmlerinin zorba karakterlerini anımsatıyor. Juan Toscano Anderson için ise bu kare, gurur tablosu. Kendisi o zamanlar Kaliforniya’nın nispeten mütevazi okullarından Castro Valley Lisesi forması terletiyordu. Arka plandaki dolaplardan anlayacağınız üzere spot ışıkları her zaman onun üzerinde değildi; aksine tırnaklarıyla kazıyarak buralara geldi. Anderson mütevazi lisesinden Marquette Üniversitesine sıçrasa da ufak sakatlıklarla boğuştuğu kolej kariyeri sonrası kapısı çalan yoktu- ta ki 2015 FIBA Amerika Şampiyonasına kadar. Meksika Milli Takımı, onun kariyeri için dönüm noktasıydı. Andrew Wiggins (Kanada) ve JJ Barea (Porto Riko) gibi NBA yıldızlarına karşı parkeye çıkan Anderson; Arjantin, Venezuela ve Meksika takımlarının ilgisini çekmişti. Güney Amerika ülkelerinde birer sezon geçiren genç oyuncu, sonrasında Meksika Birinci Liginde x2 MVP unvanını kazandı.

En son G-League takımlarından Rio Grande Valley Vipers formasıyla izlediğimiz Jabari Brown, çocukluk arkadaşını başarılı Meksika kariyeri sonrası Santa Cruz Warriors seçmelerine katılmaya ikna etti. Liderliği ve enerjisiyle koçu etkileyen JTA, benchten kısıtlı sürelerle başladığı sezonu ilk beşte noktaladı. Devamı? Zaten biliyorsunuz.

Klay Thompson & Eric Paschall

Klay Thompson bu fotoğrafın milyonlara yayılmasından şikayetçi midir dersiniz? Muhtemelen. Raptors ile oynanan Final Serisinde yaşadığı sakatlıktan sonra eski formunu henüz yakalayamayan şutör, back-to-back maçlarda artık dinlendirilecek. Bu da “now” karesindeki şık kombinlerini sık sık göreceğiz demek oluyor.

Karl Anthony Towns & D’Angelo Russell

Ne ikili ama… Geçen yıllara minnettarlardır herhalde! Günümüzde de Timberwolves formasını beraber terleten ikili, Rudy Gobert eklemesine karşın sezona istediği girişi yapamadı. 12 Aralık itibariyle beş galibiyet, sekiz mağlubiyet ile Batı Konferansında 13. sıradalar.

Ja Morant

Lise yıllarında da atletizmiyle spot ışıklarını üzerine çeken Ja Morant, alışık olmadığımız saç stiliyle bizleri selamlıyor. Crestwood Lisesi tarihine adını altın harflerle kazıyan Morant, 1679 sayı ile hala okul tarihinin en skorer oyuncusu. Güney Carolina Eyalet Turnuvasında Sumter Lisesine karşı kaydettiği 47 sayıysa hala öğrencilerin diline pelesenk.

Mitchell Robinson

New York Knicks, akıma yeni bir boyut getirerek “10 Year Challenge” esintileri vermiş. 2018’de ikinci raunt, 36. sıradan seçilen Mitchell Robinson; All-Rookie 2nd Team’e adını yazdırarak sürpriz bir çaylak sezonuna imza atmıştı. Günümüzde de Knicks rotasyonunun düzenli parçalarından olmasına karşın sezona iyi girdiği söylenemez.

Sizler başka hangi oyuncuların lise yıllarını görmek isterdiniz?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz