Warriors 2011’de Chris Paul İçin, Curry ve Klay Thompson’u Önermiş

717
Warriors 2011'de Chris Paul İçin, Curry ve Klay Thompson'u Önermiş

Son 5 sezonun finalisti Golden State Warriors, 2011 yılında NBA’in tüm seyrini değiştirecek bir takasa imza atmak üzereymiş. Ortaya atılan iddiaya göre 2011 yılında Curry ve Klay Thompson’u New Orleans Hornets’e yollayıp, Chris Paul’ü Warrior yapmaları an meselesiymiş.

The Athletic’den Ethan Strauss’a göre Golden State, 2011’de Stephen Curry ve Klay Thompson karşılığında All-Star oyun kurucu Chris Paul’u New Orleans Hornets’ten (şimdiki Pelicans) satın

“Warriors 2011 yılında Chris Paul için Steph Curry ve Klay Thompson ile takas yapmaya çalıştılar. Curry’nin tek kez takas bloğuna konulduğu zaman değildi, ancak bu kez anlaşma çok yakındı. Myers teklifi yaptı ve Hornets genel menajeri Dell Demps de buna açıktı. Burada kilit nokta, New Orleans’tan çıkmak isteyen ancak iyi durumda olmayan Warriors için oynama niyeti olmayan Chris Paul’du. Paul, Warriors’a bu takası yapabileceklerini söylemişti, ancak sözleşmesi sezon sonunda bittiğinde takımda kalmayacaktı.”

“Hornets, tarihinin en büyük takas fırsatını kaçıran tek organizasyon değildi. Bir GM’e göre, Warriors Steph ve Klay’i birlikte sundukları yıldızlarla takasta başarısız oldukları için çok şanslıydı. Almaya çalıştıkları ve başarısız oldukları çok, çok kişi vardı.”

Strauss, NBC Sports’tan Dan Feldman tarafından aktarıldığı şekliyle: “(Warriors GM Bob) Myers teklifte bulundu ve Hornets GM Dell Demps açıktı.” 

Takasın gerçekleşmemesinin sebebi Chris Paul’ün Golden State Warriors ile kontrat uzatmaya sıcak bakmamasıymış.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz