Hakemin Evine Molotof Attılar

791
Hakemin Evine Molotof Attılar
Yunanistan

Yunanistan basketbolunda kaos her geçen gün büyüyor.

Olaylı Yunanistan Kupası yarı finalinde Olympiakos ile Panathinaikos arasındaki mücadeleyi yöneten hakem Panagiotis Anastopoulos’un evine kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından molotof kokteyli saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası sadece evde küçük çaplı hasar oluştu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Olympiakos cephesinin nefret ettiği hakem Panagiotis Anastopoulos, bu hafta oynacakları Promitheas maçına atanınca kırmızı beyazlı taraftarlar adeta çıldırdı. Federasyona sitem eden kulüp yönetimi, hakemin değişmemesi halinde maça çıkmayacaklarını belirtmişti.

Olympiakos’un maça çıkmaması hâlinde aynı sezonda ikinci kez ligde hükmen mağlup sayılacak ve kurallar gereği küme düşürülecekti.

Ortalığın iyice karışmasının ardından hakem Anastopoulos, tehdit edildiğini, can güvenliğinin olmadığını öne sürerek, Hakemler Birliği ve Yunanistan Basketbol Federasyonu’na bu maçta görev yapamayacağını bildirdi. Ancak bu sefer de Panathinaikos cephesi isyan etti.

Bu durumun kabul edilemez olduğunu ve Olympiakos’un kollandığını öne süren Panathinaikos cephesi, bundan sonra ligde maçlara çıkmayacağını duyurdu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here