Kevin Durant’in Sakatlığı Ciddi!

2300
Kevin Durant'in Sakatlığı Ciddi!
NBA Playoffs

Dün gece oynanan maçta sağ baldırından sakatlanarak maça devam edemeyen Golden State Warriors’ın yıldız ismi Kevin Durant‘in durumu, bugün çekilen MR sonucunda belli oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Kevin Durant, Houston Rockets’a karşı oynanan 5. maçın üçüncü çeyreğinde sağ baldırındaki çekme nedeniyle soyunma odasına gitmiş, maçın geri kalanını tamamlayamamıştı. Kevin Durant, sakatlanmadan önce 32 dakika sahada kalırken, 22 sayı, 5 ribaund ve 4 asist üretmişti.

Kulübün konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya göre Kevin Durant’in başta aşil sakatlığı gibi gözüken, fakat sonradan kalf zorlanması olarak teşhis koyulan sakatlığı nedeniyle serinin altıncı maçında forma giyemeyeceği belirtildi.

Öte yandan Warriors sağlık ekibi, maç saatinden önce tekrar kararlarını gözden geçireceklerini, duruma göre yıldız oyuncunun, serinin uzaması halinde yedinci maçta da forma giyememe durumunun olduğunu açıkladı.

Maçın ardından Golden State Warriors koçu Steve Kerr, konu ile ilgili olarak basın mensuplarına verdiği demeçte; “Harika bir playoff dönemi geçiriyordu ve oyunun sonunu getirmeyi başardıkları için de adamlarımla gurur duyuyorum. Şu anda bütün odağımız Durant üzerinde. Galibiyet için mutluyum ancak onun sakatlanması bizi üzdü” ifadelerini kullanmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here