Kyrie Irving’in Yeni Durağı Neresi Olacak?

1029
Kyrie Irving'in Yeni Durağı Neresi Olacak?

Sezona büyük umutlarla başlayarak konferans yarı finaline yükselen ancak yarı finalde Milwaukee Bucks karşısında ilk maç haricinde hiçbir varlık gösteremeyen Boston Celtics’de gözler takımın yıldızı Kyrie Irving’e çevrildi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

LeBron James’in geri planında olmaktan sıkıldığını, artık gerçek bir lider olduğunu ve bunu kanıtlamak istediğini söyleyen Kyrie Irving tercihini Boston Celtics’ten yana kullanmıştı. Bu liderlik görevini ne kadar yapıp yapmadığı ise özellikle bu play-off bazında tartışmaya çok açık bir konu. Çünkü yıl boyunca Kyrie hakkında spekülasyonlar üretilmiş ve takım arkadaşlarıyla bir türlü anlaşamadığı yönünde haberler çıkmıştı. Normal sezonun sonlanmasının ardından play-off’lara kalan Boston, ilk turda Indiana engelini rahat geçse de yarı finalde Bucks duvarına tosladı.

Bu duvara toslamanın en büyüğünü ise Kyrie Irving yaşadı. Milwaukee Bucks karşısında özellikle serinin dördüncü ve beşinci maçında tel tel dökülen Irving, bu iki maçta kullandığı 43 şutta sadece 13 başarılı atış yapabildi. Bu yaz serbest oyuncu konumunda olan Irving’in yeni durağının neresi olacağı merakla bekleniyor. Kyrie Irving’e kontrat önermesi beklenilen takımlara bakalım.

1 – Los Angeles Lakers: Boston Celtics gibi sezonu hayal kırıklığıyla kapatan Lakers kadrosuna 1 veya 2 yıldız daha eklemek istiyor. Bu isimlerin başında da daha önceden LeBron James’le şampiyonluk yaşamış Kyrie Irving var. Özellike oyun kurucu pozisyonda oldukça sıkıntı yaşayan Lakers’ın yazın Kyrie Irving’e kontrat önermesi bekleniyor.

2- Los Angeles Clippers: Clippers bu sezon gösterdiği performansla tüm otoritelerin takdirini kazandı ve Batı gibi zorlu bir yerde ne kadar dişli bir takım olduklarını belli ettiler.  Doc Rivers’ın takıma dokunuşu sonrasında takıma bir süperstar ekleyerek Batı’da daha da iddialı konuma gelmek adına Irving’e ile yazın masaya oturabilir.

3- New York Knicks: Yeni sezonda kadrosunu yıldızlarla doldurmak isteyen New York Knicks bu takımların arasında en ciddi şansı olarak görünen takım. Kevin Durant’i kadrosuna katmasına kesin gözle bakılan Knicks, Irving’e de maximum düzeyde bir kontrat vererek geleceğin takımını oluşturma peşinde.

4- Brooklyn Nets: Diğer takımlara nazaran en az şansı olan takım ise Brooklyn Nets diyebiliriz. Eğer Kyrie olaya duygusal açıdan bakıp büyüdüğü şehre tekrar dönmek isterse Brooklyn kapıları ona sonuna kadar açık olacaktır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here