Gaziantep Basketbol Sonunu Getiremedi

391
68 - 73
FIBA Şampiyonlar Ligi

FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimizden Gaziantep Basketbol’da koçla yolların ayrılması işlerini yoluna koymuş gibi gözükmüyor. Gruptaki 7.maçında Fransız ekibi Elan Chalon’u ağırladı. Sahadan 73-68 mağlubiyetle ayrılan temsilcimiz, kötü gidişini sürdürdü. Bu sonuçla ekibimiz 2 galibiyette kalırken, Elan Chalon gruptaki 3.galibiyetini aldı.

Maçın genelinde denge hakimken, ilk periyot bittiğinde 20-19 temsilcimizin üstünlüğü vardı. İkinci periyotun başlarında, Gaziantep Basketbol sayı üretmekte zorlanınca, rakibinin 13-0lık serisine engel olamadı ve 34-22 geri düştü. Periyotun kalan dakikalarında oyuna ağırlığını koyan ekibimiz soyunma odasına farkı bir sayıya indirerek, 38-37 geride girdi.

3.periyotta da benzer bir senaryo yaşandı. Elan Chalon kaçarken Gaziantep kovaladı ve rakibinin farkı çift hanelere çıkarmasına izin vermedi. Aynı ikinci periyot gibi bu periyotta 1 sayı farkla Fransız ekibinin üstünlüğüyle, 53-52 sona erdi.

Son çeyreğin ilk 5 dakikasını 61-59 önde kapatan ekibimiz, skor 63-59’ken başlayan 7-0’lık seriye cevap veremedi ve bu avantajını kaybetti. Maç, son dakika içerisinde hata yapmayan Elan Chalon’un 73-68’lik galibiyetiyle sonuçlandı.

Şampiyonlar liginde üst üste 5. ve son 12 resmi maçında 11.yenilgisini alan Gaziantep Basketbol’da Jure Balazic 18, Rolands Freimanis 17 sayı üretti. %19 ile üçlük kullanmasına ve Mickale Gelebale’ın 2 sayıda kalmasına rağmen maçı kazanan Elan Chalon’da ise J.Farr’ın 17 Harris’in 16 sayısı galibiyeti getiren performanslar oldu.

Geçtiğimiz sezon Fiba Avrupa Kupası’nda Top 16’ya yükselen ve ligde Play-off’a kalan Gaziantep Basketbol’da tribünlerin de büyük oranda boş olması dikkat çekti.

Utku Altıntaş

 

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here