Ataşehir’de Soğuk Duş!

128

Turkish Airlines Euroleague 9. Hafta karşılaşmasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, evinde Olimpia Milano’ya 43-68 mağlup oldu. Bu sonuçla temsilcimiz 3 galibiyette kalırken, Milano 8. galibiyetini elde etti.

MAÇTAN NOTLAR:

Maçta ilk sayılar eski dost Nikola Melli’den geldi. Gigi Datome’nin üçlüğüyle skor 0-5. Melli bir basket daha buldu ve Fenerbahçe maçtaki ilk molasını aldı (0-7). Temsilcimizin maçtaki ilk sayısı Jan Vesely’nin serbest atışıyla geldi. Datome ve Melli’den gelen üst üste iki basketle skor 1-11. Milano temsilcisinde Savon Shields, ilk çeyrekten skor üreten üçüncü oyuncu oldu ve farkı 12’ye çıkarttı. Çeyreğin bitimine 2:34 kala filenin kopması sebebiyle ufak bir ara verildi. Moladan Savon Shields’ın üçlüğüyle dönen Milano farkı 15’e çıkarttı. Rodriguez’in üçlüğü skoru 1-19’a getirdi. Temsilcimizin ilk saha içi basketi çeyreğin bitimine 45 saniye kala Şehmus Hazer’den geldi. (3-19). Davon Hall’un üçlüğü çeyreğe noktayı koydu. (3-22) 

İkinci çeyrek Milano alley-oop’u ile başladı. Mitog’un üçlüğü farkı 24’e çıkarttı. Bu çeyrekteki ilk basketimiz Devin Booker ile geldi. Devon Hall bir üçlük isabeti daha buldu ve skor 5-30’a geldi. Şehmus Hazer ile hücumda ayakta kalmaya çalışan temsilcimiz bir basket de Nando De Colo ile buldu ve skoru 9-32’ye getirdi. Jan Vesely’nin smacı farkı 21’e düşürdü ve Milano’ya molayı aldırdı. Vesely bir basket daha buldu ve skoru 13-32’ye getirdi. Savon Shields’ın süre dolarken bulduğu üçlüğe Pierria Henry karşılık verdi. Jerian Grant’in basketiyle ilk çeyrek noktalandı. (20-37).

Üçüncü çeyrek Savon Shields’ın üçlüğü ile başladı. Aynı köşeden bir üçlük de Gigi Datome’den geldi ve fark 23’e çıktı. Gigi tam olarak aynı noktadan bir köşe üçlüğü daha buldu ve skoru 20-46’ya getirdi. Bu çeyrekteki ilk basketimiz Vesely’den geldi. Bir köşe üçlüğü de Mitog’dan geldi. Guduric’in üçlüğüne Kyle Hines’ın orta mesafesi ile karşılık verdiler. Bir üçlük de Ricci’den geldi ve fark 29 oldu. Mitog’un ard arda basketleriyle skor 27-60. Kylie Hines’ın alley-oop basketiyle üçüncü çeyrek sona erdi. (29-62).

Son periyot Şehmus Hazer’in üçlüğüyle başladı. Henry ve Şehmus’un basketleriyle farkı 25’e düşürüyoruz. İki ekibin de rölantide götürdüğü son çeyrek sonucunda karşılaşmayı İtalyan temsilcisi 43-68 kazandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz