Yükselen Yıldız: Alperen Şengün

Yükselen Yıldız: Alperen Şengün

Bu yazımızda NBA’de ülkemizi her geçen gün Alperen Şengün’ü ve harika performansını konuşacağız.

Özellikle Lakers karşılaşmasında LeBron ile girdiği düello ile tüm NBA’de adından sözünden bahsettiren Alperen takımdaki yerini sağlama almış konumda. Çaylak sezonunda ‘Baby Jokic’ lakabını alan temsilcimiz bu sezon performansını bir adım daha yukarı taşımayı başardı. Özellikle çaylak sezonunda yaptığı top kayıpları Alperen’in en büyük eksikliğiydi. Bu sezon bu sorunu da epey bir seviyede azalttığını görebiliyoruz. Hücumda ve savunmada bir adım daha ileriye atan temsilcimiz adeta Rockets takımındaki dağınık görüntünün arasında parlayan bir yıldız gibi. Hücumdaki post oyunları, no look pasları ile adeta Nikola Jokic’i andırıyor.

Bu sezon Houston Rockets koçu Stephan Silas bazı maçlarda Alperen’in sürelerini az kullandığı için birçok otorite tarafından sertçe eleştirilere maruz kaldı. Birçok NBA oyuncusu da yeniden yapılanmaya çalışan Rockets’ın takımı Alperen üzerine kurması gerektiği konusunda demeçler verdi.

Alperen’in geliştirmesi gereken konular özelinde ise üçlük yüzdesini belirtebiliriz. Çaylak sezonuna göre boyalı alan yüzdesini ve serbest atış yüzdesini de yükselten temsilcimiz ilerleyen yıllarda yüzdeli üçlük atmaya da başlarsa Türk basketbol tarihinde ikinci kez bir All-Star görmemiz içten bile değil.

Temsilcimizin bizleri bu şekilde gururlandırmaya devam etmesini diliyoruz.

Emre Can Terzi

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz