Furkan Korkmaz Yaz Ligi’ni Değerlendirdi

186
Furkan Korkmaz Yaz Ligi'ni Değerlendirdi
Furkan Korkmaz Yaz Ligi'ni Değerlendirdi

NBA’de Philadelphia 76ers forması ile çaylak senesini yaşayacak olan temsilcimiz Furkan Korkmaz, NBA Yaz Ligi tecrübeleriyle ilgili ESPN‘den Mike Schmitz‘e röportaj verdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ümit Milli Takım formasıyla 2017 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden Furkan Korkmaz, şampiyonayı 12.8 sayı, 4.6 ribaunt ve 4.8 asist ile 2.6 top çalma ortalamasıyla tamamladı.

Genç yıldızımız, Türkiye ile Ukrayna’nın karşı karşıya geldiği U20 Avrupa Şampiyonası klasman maçının ardından ESPN‘den Mike Schmitz’e verdiği demeçte;

“Yaz Ligi benim için gerçekten harika bir deneyim oldu. İlk kez Vegas ve Utah’ta bulunma fırsatım oldu. Bunların hepsi benim için büyük bir tecrübe. Birçok iyi oyuncuya karşı oynuyorsunuz ve onlardan çok şey öğreniyorsunuz. Yeteneklerimi biliyorum. Topla oynayabiliyorum, takım arkadaşlarıma pozisyon hazırlayabiliyorum, skor üretebiliyorum, açık alanda oynayabiliyorum. Güçlü yönlerimi biliyorum fakat öncelikle zayıf yönlerimin üzerine gitmem gerekiyor. Bunu yaptığım her röportajda dile getiriyorum. Vücudumun NBA için yeterli seviyede olmadığını biliyorum. Öncelikli amacım sahip olduğum vücudu ve yeteneklerimi geliştirmek.” ifadelerini kullandı.

NBA Yaz Ligi kapsamında Philadelphia 76ers forması ile 7 maça çıkan temsilcimiz, durgun başlamasına rağmen zamanla form grafiğini yükselterek etkili performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

FURKAN KORKMAZ’IN YAZ LİGİ PERFORMANSLARI

Utah Jazz – 3 sayı, 2 ribaunt

San Antonio Spurs – 10 sayı, 4 ribaunt

Golden State Warriors – 15 sayı, 4 ribaunt

San Antonio Spurs – 12 sayı, 4 ribaunt

Boston Celtics – 5 sayı, 1 ribaunt

Los Angeles Lakers – 17 sayı, 3 ribaunt

Chicago Bulls – 22 sayı, 8 ribaunt

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here