Anadolu Efes’in Rotası Stimac

212
Anadolu Efes'in Rotası Stimac
Anadolu Efes'in Rotası Stimac

ANADOLU EFES’TE TRANSFER ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yeni sezon öncesi bir çok tecrübeli oyuncusuyla yollarını ayıran Anadolu Efes’te transfer çalışmaları devam ediyor. Kadroda yapılanmaya giden ve önemli değişiklikler yapan Anadolu Efes’in hedefinde geçtiğimiz sezon Beşiktaş Sompo Japan formasıyla başarılı bir sezon geçiren Vladimir Stimac var. Transfer ile ilgili olarak resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Anadolu Efes Sloven uzun Alen Omic’in (2.16-1992) kontratından çıkabilirse, rotası Sırp uzun Vladimir Stimac (2.11-1987). Konu ile ilgili olarak Anadolu Efes Spor Kulubu Genel Direktoru Alper Yılmaz verdiği demeçte; ”

“Omic’in gönderilmesinden sonra kalan bütçemize göre en uygun transferi yapmaya çalışacağız. Stimac mı olur, kim olur bilemiyoruz. Stimac geçen sene gerçekten çok iyi oynadı. O mevki için birçok oyuncuya ilgimiz var. Ancak öncelikle Omic sorununu nasıl çözeceğimize bakmamız lazım.
Çok gururlandık ama çok da üzüldük. Türk rotasyonumuzu ciddi şekilde etkileyen transferler bunlar… İkisi de alt yapımızdan yetişen oyuncular olarak ihtiyacımız olan isimler… Avrupa’ya yolları dönerse, yuvalarına bekliyoruz. Yeni sezona 21 Ağustos’ta başlayacağız. Geçen senenin sonunu bu kadar kötü bitirmesek, böylesine fazla oyuncu değiştirmeyecektik. Yabancılar konusunda elimizde olan değişiklikler vardı, olmayanlar vardı. İnşallah uyum sürecini de çabuk halleder ve yolumuza en iyi şekilde devam ederiz.” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli Sırp oyuncu Stimac geçtiğimiz sezon ortalama 24.8 dakika süre alırken, %65.2 saha içi isabeti ile 13.7 sayı, 9.5 ribaund, 1.1 asist istatistikleriyle mücadele etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz