Final Four Vizesi İstanbul’a Kaldı

450
Anadolu Efes v Barcelona Serisi
Final Four Bileti İstanbul'a Kaldı

Turkish Airlines EuroLeague Çeyrek Final eşleşmesinde Anadolu Efes serinin 4. maçında İspanya’da Barcelona’ya konuk oldu. 2 gün önceki zaferden sonra Barcelona ile bir kez daha karşılaşan Anadolu Efes bu sefer rakibine 82-72’lik skorla mağlup oldu ve seride durum 2-2’ye geldi. Serinin kader maçı 1 Mayıs’ta Sinan Erdem’de oynanacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğin ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçildi. Tomic ve Pangos’un sayılarına Moerman ve Larkin ile cevap veren ekibimiz çeyrek ortalarında doğru skorda öne geçti(11-12). Çeyreğin son bölümünde ise Anadolu Efes, Barcelona’ya göre daha iyi bir hücum performansı gösterdi. Simon’un liderliğinde temsilcimiz ilk çeyreği 15-22 önde kapattı. 

İkinci çeyrek Barcelona’nın serisiyle başladı. Seraphin ile pota altında etkili olan İspanyol ekibi Kuric’in de yardımlarıyla ilk 4 dakikada farkı 1’e indirdi(25-26). Sert savunmaların konuştuğu geri kalan bölümde Larkin ve Simon farkı lehimizde tutsa da(29-33) Barcelona ilk yarının bitimine 50 saniye kala 36-35 öne geçti. Devre ise 36-38 ile sonuçlandı. 

Maçın üçüncü çeyreğine temsilcimiz kötü başladı. Savunmada Barcelona’yı durduramayan Anadolu Efes hücumda da tutuk başlayınca Barcelona lehine bir seri oluştu ve İspanyol ekip önce eşitliği yakaladı ardından kendi lehine farkı arttırdı(48-40). Dunston’ın bu dakikalarda devreye girmesiyle farkı azaltmaya çalışsak da Hanga, Kuric ve Claver’in üçlükleri canımızı oldukça yaktı ve fark Barcelona lehine açılmaya devam etti(59-46). Anadolu Efes’in hücumda istediğini yapamadığı bu çeyrek de 63-50 sona erdi. 

Son periyot karşılıklı sayılarla başladı. Moerman’ın üçlükleri periyodun ilk 3 dakikasında farkı tek hanelere kadar indirdi(68-59). Anadolu Efes hücumda kendine gelse de ribauntlardaki sorunlar yüzünden maçın son 5 dakikasına 72-61’lik skorla girildi. Barcelona’nın da hücumda sekteye uğradığı bölümde Larkin ve Beaubois ile bulduğumuz sayılarla maçın bitimine 3 dakika kala farkı 7’ye indirmeyi başardık(74-67). Bu dakikadan sonra ne yazık ki hücumda istediğimizi yapamadık ve farkı kapatamadık. Serinin 4. maçı da 82-72 sona erdi ve seriye denge geldi.

Barcelona Lass – Anadolu Efes 4. Maçın Özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here