Fenerbahçe Beko’da Sakatlık Kabusu

5740
Fenerbahçe Beko
Fenerbahçe Beko'da Sakatlık Kabusu

Fenerbahçe Beko’nun, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Darüşşafaka Tekfen’e konuk olduğu maçın son çeyreğinde sakatlanıp oyundan çıkarak, soyunma odasına giden Gigi Datome’den kötü haber geldi.

Gigi Datome’nin MR sonuçları sonrası sakatlık durumunda yeni bir gelişme yaşandı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; “Sağ alt baldırında kas yaralanması bulunan oyuncunun tedavisine başlanırken Datome‘nin durumu Final Four sürecine kadar takip edilecek, son durumuna bu iyileşme sürecinde gösterdiği gelişime göre karar verilecek” ifadeleri kullanıldı.

Datome’nin Final Four’da forma giymesi şimdilik düşük ihtimal. Ancak forma şansı bulsa bile %100 sağlıklı olarak sahada olması oldukça zor. Tecrübeli koç Obradovic’in sakat oyuncuların yerine kısa süre içinde takım içinden yeni bir çözüm bulması bekleniyor.

Öte yandan THY EuroLeague Play-off serisi üçüncü maçında sol omuz bölgesine darbe alan Nikola Kalinic’in sakatlığı devam ediyor. Yıldız oyuncunun 3-4 gün içinde takıma dahil olması bekleniyor.

Şubat ayından beri sakatlığı devam eden Joffrey Lauvergne‘ün tedavi süreci devam ediyor. Final Four’da forma giymesi oldukça düşük ihtimal.

Sezon başında korkunç bir sakatlık yaşayan Tyler Ennis, Kanada’da ailesinin yanında ve Kanada Basketbol Federasyonu’nun sağlık ekibi tarafından özel olarak tedavi ediliyor.

Koç Obradovic ayrıca takımda Datome dışında birçok ismin sakatlık sorununun bulunduğunu belirtti. İddialara göre Melli, sakat olarak kendi isteğiyle forma giyiyor.

Yoğun maç takvimi, tempolu ve mücadeleci geçen maçlar oyuncu sağlığını ister istemez etkiliyor. Mücadele ettiği her kulvarda şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Fenerbahçe, sakatlıklar sonrası dar rotasyonuna rağmen koç Obradovic ve takıma sonuna kadar güveniyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here