Efsane Veda Mı Ediyor?

314
San Antonio Spurs
Efsane Veda Mı Ediyor?

NBA kariyerinde 1057 maça çıkan ve San Antonio Spurs’ün yaşayan efsanesi olan Manu Ginobili ciddi bir şekilde emekliliği düşünüyor.

ESPN’den Adrian Wojnarowski bir kez daha gündemi sarsacak bir haber yapmayı başardı. Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Manu Ginobili hiç olmadığı kadar emekliliği düşünüyor.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Öncelikle Manu Ginobili antremanlarına devam ediyor. Yani kararını henüz kesin olarak verebilmiş değil. Büyük bir ihtimalle vücudunun durumunu değerlendiriyor ve bir sezon daha vücudunun NBA temposunu kaldırıp kaldıramayacağını anlamaya çalışıyor. Gelecek yıl için kontratı bulunan Ginobili bu önemli kararı vermeden önce Gregg Popovich ile bir toplantı gerçekleştirecek. San Antonio Spurs taraftarları ve NBA takip eden herkes toplantının sonucunu merak ediyor.

Birlikte Manu Ginobili’nin 23 yıllık basketbol kariyerinde neler kazandığına bakalım.
4 kez NBA şampiyonluğu kazandı.
2 kez İtalya Ligi’nde MVP ödülü kazandı.
1 kez Euroleague Final Four MVP ödülü kazandı.
1 kez Euroleague şampiyonluğu yaşadı.
1 kez Euroleague 1.takıma seçildi.
1 kez İtalya Kupası’nda MVP ödülü kazandı.
2 kez NBA’de Allstar’a seçildi.
2 kez Dünya Şampiyonasında 1.takıma seçildi.
NBA 2.çaylak 5’ine seçildi.
1 kez NBA’De yılın 6.oyuncusu ödülünü kazandı.
1 kez NBA’de yılın 3. 5’ine seçildi.
1 kez Arjantin ile olimpiyat altın madalyası kazandı.

(Ginobili basketbol tarihinde Euroleague’i kazanan, NBA’de şampiyonluk yüzüğü’nü takan ve olimpiyatlarda altın madalya alan iki oyuncudan biridir. Rolando Blackman’den sonra NBA All-Star’a seçilen ikinci Latin Amerikalı oyuncudur.)

San Antonio Spurs’ün son yıllardaki BIG3 oyuncularında Tony Parker yaz döneminde Charlotte Hornets ile anlaştığını açıklamıştı. Tim Duncan ise 2016 yılında kariyerini sonlandırmıştı. Bakalım Manu Ginobili kariyeri ile ilgili nasıl bir karar verecek?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here