MVP Olmalarına Karşın Şampiyonluk Sevinci Yaşayamayan Beş Oyuncu

497
NBA
MVP Olmalarına Karşın Şampiyonluk Sevinci Yaşayamayan Beş Oyuncu

NBA’de bireysel ve takım olarak ulaşabileceğiniz maximum iki başarı seviyesi vardır. Bunlardan bir tanesi tabii ki her oyuncunun hayali olan NBA şampiyonluğu neticesinde bir yüzük elde etmek diğeri ise ortaya koyduğunuz başarılı performansla en değerli oyuncu ödülüne yani MVP’lik mertebesine ulaşmak.

Özellikle MVP’lik ödülü şampiyonluk sevincine belki de en yakın olan ödüllerden bir tanesi. Tüm sezon boyunca ortaya koyduğunuz performans sonucunda sezonun en iyi oyuncusu seçilmek büyük bir gurur ve onur kaynağı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Bu yazıda MVP’lik ödülüne layık görülen ancak kariyerinde hiç şampiyonluk sevinci yaşayamamış 5 yıldız oyuncuya bakacağız.

1- Allen Iverson : Philadelphia 76Ers’in tarihe adını yazdıran oyuncularından bir tanesi olan Allen Iverson 2000-2001 yılında ortaya koyduğu 31.1 sayı, 3.8 ribaund, 4.5 asist ve 2.5 top çalmalık muazzam istatistikleriyle o sezonun en değerli oyuncusu olma onuruna layık görülmüştü. 2001 sezonunda deyim yerindeyse takımını tek başına finale taşıyan Iverson, finalde O’Neal ve Bryant’lı Lakers’a boyun eğmiş ve çok yaklaştığı yüzük şansını maalesef kaybetmişti. Iverson daha sonra 2006 yılında Carmelo Anthony’nin takımı Denver Nuggets’a gitse de orada da istediği başarıya ne yazık ki ulaşamadı.

2- Steve Nash: NBA’in gelmiş geçmiş en iyi pasörleri arasında gösterilen Steve Nash, 2004-2005 ve 2005-2006 yıllarında gösterdiği performansla MVP ödülüne layık görülmüştü. Özellikle 04-05 senesinde 15.5 sayı ve 11.5 asist ortalamaları yakalayan Nash maalesef kariyerinde hiç şampiyonluk sevinci yaşayamadı.

3- Derrick Rose: NBA’ye adım attığı ilk sene olan 2008-2009 senesinde inanılmaz bir olgunluk gösteren ve çok iyi bir performans ortaya koyan Rose o sene yılın çaylağı seçilerek geleceğin en büyük yıldız adaylarından birisi olacağının sinyallerini vermişti. Nitekim 2010-2011 yılında yakaladığı 25 sayı, 4.1 ribaund ve 7.7 asist ortalamalarıyla MVP ödülüne layık görülen Rose, takımıyla birlikte finale çıkma başarısı dahi gösteremedi. Nitekim daha sonra yaşadığı ağır sakatlıklar nedeniyle şu an kaybolup giden yıldızlar arasında yerini almış durumda.

4- Russell Westbrook: 2016-2017 yılının MVP’si seçilen Westbrook tekrar yakalanması çok zor bir başarıya imza atarak o sezonu 31.6 sayı, 10.7 ribaund ve 10.4 asist ortalamalarıyla tamamlamış ve ”triple-double” istatistiklerine imza atmıştı. Lakin bazen oyunu çok zorlaması, bazen de takım arkadaşlarından gerekli katkıyı bir türlü alamaması nedeniyle o sezon şampiyon olma sevinci yaşayamamıştı Westbrook.

5- James Harden: James Harden, 2011-2012 senesinde Oklahoma City Thunder’la finale yükselme başarısı göstermesine rağmen LeBron James’li Miami Heat’e 5 maçlık seri sonrası şampiyonluğu kaptırmıştı. Geçtiğimiz sezonu 30.4 sayı, 5.4 ribaund ve 8.8 asist ortalamalarıyla tamamlayan ”The Beard’’ MVP seçilirken, konferans finalinde Warriors’a yine 7 maçlık seri sonucunda kaybetmiş ve şampiyonluk yaşama sevincini en az bir sene daha ertelemişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here