Kobe: Taraftarlar Lebron Konusunda ‘Hizaya Gelecek’

491
NBA
Kobe: Taraftarlar Lebron Konusunda 'Hizaya Gelecek'

Hiç şüphesiz ki Lakers’ın Kobe Bryant’a karşı beslediği sevgi sonsuzdur. Özellikle şu andaki genç Lakers taraftarlarının kahramanı olan Kobe Bryant bu taraftarlar için diğer eski Lakers efsanelerinden çok daha farklı bir yerdedir. 2000’li yılların sonunda zirveye tırmanan LeBron-Kobe çekişmesi bir dönemin en çok tartışılan konularının başında gelmişti. Aradan yıllar geçtikten sonra LeBron’un hem ezeli rakibi hem de ebedi dostu olan Kobe’nin takımına gelmiş olması birçok Lakers taraftarını heyecanlandırırken bir o kadarını da sinirlendirmişti. Hatta geçtiğimiz haftalarda Los Angeles şehrine LeBron’un gelişi şerefine taraftarların yaptığı duvar portresine yine başka bir taraftar tarafından zarar verilmişti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Tüm bu çalkantılı transfer sürecinin ardından Black Mamba’da sessizliğini bozdu. Amerika’da katıldığı bir talk show programında konu LeBron’a gelince o da arkadaşının yanında olduğunu gösterdi. Kobe Bryant bazı hayranlarının LeBron ile problemlerinin olduğunu duyduğunu ve eğer bu kişiler kendisinin fanı ise bu konuda kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini söyledi ve ekledi:

”LeBron’un Lakers ailesinden biri olmasıyla ilgili problemleri olanları duydum ve olanların farkındayım. Fakat eğer siz benim fanım olduysanız, kazanmanın da Lakers’ın da fanı olmuşsunuz demektir. Ve Lakers her şeyin üstündedir’’

LeBron James Temmuz ayının başında Lakers’a gideceğini açıkladıktan sonra Kobe’nin bu karara çok sevindiğini ve LeBron’a ulaşarak onun bu şehirde bir şeye ihtiyacı olduğunda kendisinin Lakers’ın en yeni yıldızı için her zaman müsait olacağını da belirtmişti.

20 yılda 5 şampiyonluk yaşamış olan Kobe’ye LeBron’un kendisi kadar bu takımda parlaması için Lakers’a şampiyonluk getirip getirmemesi ve takıma liderlik etmesi konusunda sorular sorulunca Kobe Bryant şunları söyledi:

”Bilmiyorum. Onunla beni aynı koşullarda düşünüp kıyaslamak pek anlamlı gelmiyor. Bence tek hedef şampiyonluk olmalı. Nereye gidersen git, hedef bu olmalı. Bu LeBron’un, Magic’in, Rondo’nun, Lonzo’nun, Kuzma’nın hepsinin hedefi. İşte bu yüzden bütün gayretleriyle çalışıyorlar. Zaten bu yüzden buradayız ve bu yüzden oynuyoruz. Eğer LeBron şampiyonluk hedeflemeseydi buraya gelmezdi.’’

Geçtiğimiz günlerde 40 yaşına giren Kobe, kendisiyle ilgili NBA’e geri dönecek görüşlerine de güldüğünü ve böyle bir şeyin olmayacağını söyledi.

”Geri dönme şansım tam olarak yüzde 0 diyebilirim. Emekli olduğumda herkes çok rekabetçi olduğumu ve kendimle ne yapacağımı bilmediğimi söylüyordu. Bu da insanları NBA’e geri dönme düşüncesine yöneltmiş olabilir. Tek yönlü bir insanım ve bu seviyede nasıl top sürdüklerini, şut attıklarını ve rekabet ettiklerini biliyorum. Bu yüzden bir daha geri dönmeyeceğim’’

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here