Doğunun Yeni Favorisi: Miami Heat

528
Doğunun Yeni Favorisi: Miami Heat

Geçen sezon ilk turda Milwaukee Bucks tarafından süpürülen Miami Heat, geçen sezon yaşadığı hayal kırıklığını unutmuş gözüküyor. Gerek maç kazanma yüzdeleri gerekse de oynadıkları basketbol ile bütün eleştirilere cevap vermeye başladılar. Peki, bu takımda geçen seneye göre neler değişti?

En büyük etkenlerin başında Tyler Herro’nun performansı geliyor. Geçen sezon 15.1 olan sayı ortalamasını 21.6’ya çeken ve şut tercihlerini de daha doğru seçmeye başlayan Herro, her geçen gün daha tehlikeli bir hücum silahına dönüşüyor. Erik Spoelstra’nın setlerinde top paylaşımının ve takım oyununun önemi su götürmez bir gerçek. Onun setlerinde her ne kadar kendi skorunuzu yapmanız önemli olsa da takım arkadaşlarınızı da ritme sokmanız önemli. Tyler Herro, bu sezon bu noktada da gelişim göstermeye devam ediyor ve şu an maç başına 4 asist ortalamayı tutturmuş durumda.

Erik Spoelstra’nın oyun planından ve takım oyununa verdiği önemden zaten bahsetmiştik. Bu oyun planında mobil bir uzunun da önemi büyük bir yer tutuyor. Bu mobil uzun ihtiyacını da Bam Adebayo gideriyor. Her ne kadar geçen sezona göre asist ortalaması düşmüş olsa da, perde oyunlarında şutörlere hazırladığı pozisyonlar ve sırtı dönük oyunlarıyla her zaman güvenilir bir opsiyon. Savunmada bütün eksikleri kapatması ve 1’den 5’e kadar bütün pozisyonları savunmabilmesi de Spoelstra’nın elini güçlendiriyor.

Tabii Jimmy Butler ve Kyle Lowry’e ayrı bir parantez açmadan bu takımdan bahsetmek imkansız. Şahsi fikrim, bu ikilinin takıma katkısının play-off maçlarında artacağı yönünde. Hem mental olarak takıma güç katıp hem de büyük maçlarda tecrübeleriyle liderliği devralacaklardır. Zaten şimdiden bile yakaladıkları çizgiyi korurlarsa sezon bittiğinde konferanslarını ilk 3 sırada bitirmeleri işten bile değil.

Kısacası, Miami Heat 2 sene önceki ritmini bulmuş gözüküyor. Geçen sezon yaşadıkları hayal kırıklığını tamamen unutmuş ve yeni bir sayfa açmış şekilde ilerleyen Heat, bu sezonun şüphesiz en iyi takımlarından birisi. Peki asıl soru şu, 2 sene önce kaybettikleri finali bu sene kazanabilirler mi?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz