Phoenix’te Bir Güneş Doğuyor

288
Phoenix'te Bir Güneş Doğuyor

Geçen sezonun sürpriz takımı ve aynı zamanda finalisti Phoneix Suns, bu sezona da bomba gibi bir başlangıç yaptı. Geçen sezonki kadrosuna bir de Javale Mcgee’yi ekleyen Phoneix Suns, bu sezon şampiyonluk adayları arasına şimdiden girmiş ve çekirdeğini tam olarak oturtmuş görünüyor. Şu anda 17 maçtır kaybetmeyen Phoneix ekibi, adeta oyunuyla ve takımın uyumuyla göz dolduruyor. Bakalım NBA’in şu anki favorilerinden olan Suns’ı bu sezon neler bekliyor ve bu performansları onları nereye götürecek? Hep birlikte görelim.  

Yakın geçmişe bir göz atarsak, bu takımın en başarılı dönemi Steve Nash ve Amar’e Stoudemire ikilisinin başı çektiği dönemdir. Steve Nash o dönemdeki en iyi oyuncu kurucular arasındaydı. Attığı paslar ve şutlarla harikalar yaratıyordu bir de üstüne Amar’e ve yetenekleri eklenince bu durum Suns’ı başarılı yapıyordu ama o dönemlerden sonra Phoneix bir türlü istediğini elde edemedi. 

Booker’ı draft etseler de istediklerine ulaşamadılar. Deandre Ayton’ın gelmesiyle yeniden yükselmeye başlayan Phoneix, çekirdeğin değişmesi ve en önemlisi Chris Paul gibi iyi asist yapan ve oyunu iyi okuyan bir oyun kurucunun gelmesiyle finallere çıktı ve o dönemden sonraki ilk başarısını gösterdi. Asıl soru bu başarı istikrarlı mı olacak yoksa bu iyi başlangıç saman alevi gibi sönecek mi? İşte bunu play-off’lar gösterecek. 

Özellikle Devin Booker’ın performansı, Chris Paul’un oyunu okuması, sayıyı değil; asisti düşünmesi aslında Phonex’i buraya getiren en önemli faktörler ayrıca bench katkısını da unutmamak lazım. Takıma bu sezon dahil olan Javale Mcgee çok iyi uyum sağlamışa benziyor. Öte yandan Cameron Payne ve Cameron Johnson her maç enerjileriyle takıma can veriyor ve bu diğer oyuncularla da tamamlanınca Phoneix için maçı kazanmak çok kolay oluyor.

Final yolunda önlerine çıkacak en önemli engeller Golden State ve Clippers gibi görünüyor. Bence, eğer bu şekilde devam ederlerse onları da aşıp finale çıkmaları sürpriz olmaz. Devin Booker verdiği bir demeçte yıldızlarla dolu bir takıma gitmek yerine kendi yıldızlarını yaratacağını söylemişti. Bakalım Booker, amaçlarına ulaşıp bir de bu mükemmel gidişatı şampiyonlukla taçlandırabilecek mi? Hep beraber göreceğiz.

Alp Kerim Uslu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz