Disney’de Yer Almayan Takımlar Kendi Arasında Turnuva Yapabilir!

265

NBA yönetimi tarafından bugünlerde konuşulan yeni bir konu var. Orlando’da yapılacak 22 takımlı sistemde yer almayan 8 takım için kendi aralarında oynanabilir bir turnuva ayarlama fikri düşünülüyor.

ESPN’den Jackie MackMullan’ın haberine göre; NBA,Eylül ayında kalan 8 takımın olacağı ikinci bir sistem üzerinde yoğunlaşıyor. Turnuvanın ise Chicago’da oynanması öngörülüyor.

Takımlar, NBA şampiyonluğu gibi zafer alma hissiyatı olmasa da en azından kendilerinin ne durumda olduğunu bilmek açısından bu turnuvanın iyi olacağını düşünüyor. ESPN’den Wojnarowski’nin haberine göre, Haziran ayında takım sahiplerinin bir görüşme gerçekleştirdiğini ve bu görüşmede gelecek sezon öncesi oluşan boşluk için bir “mini turnuva” ayarlanabileceği hakkında konuşuldu.

Atlanta Hawks sahibi Tony Ressler, Orlando’da gerçekleşecek olan maçlar için kendi takımını da istemiş fakat Atlanta 20-47 derecesi ile girmeye hak kazanamamıştı.

Chicago’da düşünülen turnuvada yer alacak takımlar; Atlanta Hawks,Chicago Bulls,Clevland Cavaliers,New York Knicks,Detroit Pistons,Minnesota Timberwolves,Golden State Warriors,Charlotte Hornets olacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz