Chris Paul: “Bu Asla Çeneni Kapa ve Topunu Oyna Durumu Değil”

chris-paul-bu-asla-ceneni-kapa-ve-oyna-durumu-degil

NBA’in geri dönüşüne sayılı günler kala takımlarda kararsızlık hakim. Bazı oyuncular sağlık önemleri; bazılarıysa George Floyd’un hayata gözlerini yummasıyla körüklenen “Black Lives Matter” hareketi sebebiyle hala lige geri dönmenin doğruluğundan emin değil. Ülkenin gündemini uzun süredir meşgul eden siyahi haklarına yönelik protestoların ligin başlamasıyla arka plana atılması kuvvetle muhtemel. Elbette istenen bu değil.

Hem NBA yönetimi hem de NBA Oyuncular Birliği (NBPA) liderleri, polis vahşeti ve ırksal eşitsizlik gibi sosyal sorunlara dikkat çekmek adına ligi bir platform olarak kullanacaklarını oyunculara ilettiler.

NBPA Başkanı, Oklahoma City Thunders’ın oyun kurucusu Chris Paul:

“Sesimizin ne kadar güçlü olduğunun farkındayız. Oynamaya devam etsek dahi sesimizin duyulmaya devam edeceğini, mesajımızın dev bir platformda net ve gür bir şekilde haykırılacağını anlıyoruz. Yani sadece bizi duymaya devam edeceğinizin bilincinde olun. Bu asla çeneni kapa ve topunu oyna durumu değil,” ifadelerini kullandı.

Chris Paul’a destek veren isimlerden biri de Washington’ın yıldızı Bradley Beal oldu. Beal:

“Basketbol oynamayı COVID yüzünden bıraktık. Sosyal eşitsizlikten dolayı değil. Bu platformu ve formalarımızın arkasındaki sosyal adalet mesajlarını kullanarak hala farkındalık yaratabileceğimizi, dünyada yaşananları gün yüzüne çıkarabileceğimizi düşünüyorum,” diyerek Chris Paul’a destek çıktı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz