“De Colo’nun, Fenerbahçe’ye Gitmesini Beklemiyorduk”

1746
"De Colo'nun, Fenerbahçe’ye Gitmesini Beklemiyorduk"

THY EuroLeague’in son şampiyonu CSKA Moskova’nın Başkanı Andrey Vatutin, Nando De Colo’nun takımdan ayrılması hakkında konuştu.

Vatutin, yeni sezon öncesi THY EuroLeague organizasyonu ve takımın transfer çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“De Colo’nun Fenerbahçe’ye Gitmesini Beklemiyorduk”

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Nando, hava değişikliği yapmak istiyordu ve ailevi sebepleri gerekçe gösterdi. Elbette takımda tutmak isterdik ancak istekleri bizim şartlarımıza uygun değildi.

Açıkcası Nando’nun Fenerbahçe‘ye gitmesini beklemiyorduk. Kendisi de CSKA’dan ayrılırken farklı bir rota planladığını söylemişti. Birkaç hafta sonra durumlar değişti ve İstanbul’a gitti.

Bu seviyedeki oyuncunun yerini çabucak doldurmak kolay değil tabii ki, hayat devam ediyor. Bunlar kulüp ve taraftarlar için yeni zorluklar. Tekrar ediyorum, şampiyonluk sonrası ben bir şeyleri değiştirmek istemiyordum ama başka seçeneğimiz yok.” ifadelerini kullandı.

“Oyuncular Rus Takımını Tercih Etmiyorlar”

“İspanya, İtalya ve Yunanistan’daki ekonomik denge Rusya’da işlemiyor. Rusya’da yaşam biraz daha zor. Mali açıdan da bizim gelirlerimiz diğer liglere göre daha az.

Eğer oyuncu, bir Rus takımı ile bir İspanyol takımından eşdeğer teklifler alıyorsa İspanya’yı seçiyor. Buradaki yaşama alışmakta çoğu oyuncu zorluk çekiyor.” şeklinde konuştu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here