Daçka, Güçlü Baskonia’yı Yenmeyi Bildi

171
Daçka, Güçlü Baskonia'yı Yenmeyi Bildi
Daçka, Güçlü Baskonia'yı Yenmeyi Bildi

DARÜŞŞAFAKA 98-89 BASKONIA VITORIA

Darüşşafaka Doğuş, maça kötü başladı ve ilk çeyrek Baskonia’dan Adam Hanga’nın da etkili oyunuyla fark 11’e kadar çıktı. Daçka, David Blatt’in aldığı moladan sonra iyi toparlandı ve çeyrek sonunda farklı 4’e indirdi. Etkili oyununu maç sonuna kadar sürdüren temsilcimiz, net bir farkla kazandı. Blatt, Darüşşafaka Doğuş’a yeni alışıyor. Dünya’nın tartışmasız en iyi koçlarından biri.

DAÇKA, BERTANS VE WANAMAKER’IN MÜTHİŞ PERFORMANSI İLE BASKONIA’YI YENDİ!

Daçka’nın hücumu da dün muazzam işledi. Bertans, Wanamaker ve Wilbekin dışarıdan 11/12 ile oynadılar.

Bertans birkaç maçtır ortalıkta yoktu ama bu maç 7/9 2S, 3/4 3S ve 6/6 SA  gibi müthiş şut yüzdesiyle 29 sayı 5 asist gibi muazzam bir katkı verdi.

Wanamaker da dışarıdan müthiş bir akşam geçirdi; 2/7 2S, 4/4 3S ve 5/5 SA ile 21 sayı 4 asist yaptı. Wanamaker, Darüşşafaka’nın lideri, o yüzden onun iyi oynaması çok önemliydi.

Wilbekin de dışarıdan 4/4 ile katkı verdi.

Daçka’nın dün oyununda tek eleştirebileceğimiz nokta savunmaydı. Shane Larkin’in şut performansının etkisiz olduğu ve Andrea Bargnani’nin neredeyse oynamadığı maçta 89 sayı yemesi çok fazla. David Blatt’in NBA’de Cleveland Cavaliers’ta bile müthiş savunma yaptırdığını, savunmayı sert yaparak Love’sız ve Irving’siz oynayan takımda iyi savunmacılar (Dellavedova, Thompson ve LeBron) ile finale kadar geldiğini ve şampiyon yaptığı Maccabi’nin de Tyus gibi bir blokçu ve Hickman gibi iyi savunmacılara da yer verdiğini görebilmekteyiz. Daçka da zamanla iyi bir savunma takımı olacaktır ve savunmasını geliştirirse Euroleague’de Final Four adayı olabilir.

Ali Halil Taşbek

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here