Indiana Pacers 2017’de Neler Yapacak

378
Indiana Pacers 2017'de Neler Yapacak
Indiana Pacers 2017'de Neler Yapacak

Eğer ilginizi çekerse ve devamını isterseniz diğer NBA takımları için de analizlerime devam edeceğim. Hatta birkaç arkadaşımız daha katılırsa 30 takımı da daha kısa bir sürede bitirmiş oluruz. İlk yazıma kendi takımım olan Indiana Pacers ile başlayacağım.

INDIANA PACERS 2016-2017

Pacers, şu an Doğu Konferansı’nda 20-18 ile 5. sırada ama Doğu’da 5. ile 9. olan takımın mağlubiyet sayıları aynı. Bugün itibarıyla Milwauke Bucks 18-18 ile 9. sırada ve playoff’un dışında görünüyor. Indiana Pacers, bu sene de geçen seneki gibi sıkıntılı bir dönem geçiyor. Paul George’un sakatlığında Hill iyi bir performans göstermişti ve bunu bu sene de devam ettiyor. Paul George’un olmadığı maçlarda Teague de bir bir form tutturdu. Teague, Paul George oynarken asist rakamlarını daha da yukarıya taşıyor. Pota altında, ilk 5 ve bench oyuncularında sıkıntı yok ama SG ve SF pozisyonlarında yeterinde bench desteği alamıyorlar. Genel olarak birkaç cümle ile oyuncu oyuncu izlenimlerime devam edeyim.

Paul George : Paul George’u 1-2 cümle anlatmaya çalışmayacağım tabi ki de, onu siz tanıyorsunuz.

Jeff Teague : Bu yıl yapılan en akıllı seçimimiz denebilir.Hillin ayrılışılya oraya gelebilecek en mantıklı oyuncuydu belkide.Sivrisinek gibi bu adam.Gerektiğinde tek başına takım olabiliyor.Asistleriyle de hem köşe 3PT bölgesini hemde boyalı alanı domine ediyor.

Aaron Brooks : Brooksi her zamanki gibi istikrar ama PG pozisyonunda Teague’i dinlendiriyor. Yine de hakkını yemeyelim, arada iyi işler çıkarıyor ve yüzdeli oyunuyla katkı sağlıyor.

Monta Ellis : Benim çok sevdiğim transferlerden biri oldu bu yaz için. Çünkü hem oyunu yönlendiriyor, hem de oyun sıkıştığında turnikeleriyle oyunu açan bir isim. Yıldız bir oyuncu olmasa da geçmişte Dallaslılar için yıldızdı. SG pozisyonu için makul.

Al Jefferson : Son 2 yılda ani bir düşüş yaşasa da Hornets’tan alındığı için gayet memnun olduğum bir oyuncu. Pota altını cüssesine göre oldukça aktif kullanıyor. Maalesef istikrarlı şutu yok. Yeni nesil pivot oyunculardan değil ama pota dibinde ani paslarla sayı bulan ve aldığı ribaundlarla takıma katkı veren bir isim.

CJ Miles : Adamın ismi bile SF oyuncusu gibi. Paul George oyundan çıktığında ikinci 5’in en kritik parçası olabilir biraz daha sorumluluk alırsa. Sayı ortalaması iyi ama biraz daha asist istatistiklerini de geliştirmesi lazım.

Rodney Stucney : Kolejden harika bir sayı istatistiğiyle çıkan PG, NBA’de biraz afallayıp ikinci 5 oyuncu oldu. Daha iyi olabilirdi.

Myles Turner : Bu adam bir harika dostum diyorum. Böyle atletik; şut, ribaund, blok özelliği olan, oyun görüşü çok iyi bir pivot bulmak çok zor. NBA Draftlarından gelen akıllı bir yatırım.

Thaddeus Young : İnşallah ismini doğru yazabilmişimdir. Young, bir PF olmasına rağmen çoğu SF oyuncusundan daha çok sorumluluk alıyor. Bu yaz takıma geldiğinde bu adamı burada iş yapar dedik ve yapıyor da. Özellikle geöen maçtaki performansıyla daha da çok sevdim doğrusu. Korkusuzca şut atıyor ve potaya yaklaşmaktan da hiç çekinmiyor. Bu da gayet iyi bir özellik.

Allen Lavoy : Genelde 3-7 sayıyla pivot mevkisinde oynayıp sayı ortalamsını yükselten vasat rotasyon pivotumuz.

Rakeem Christmas : 25 yaşında ama sadece 1 sene NBA’de oynadı. Henüz Pacers formasıyla hiç oynamadı veya 1 maç oynadı. Onu çok fazla tanımıyorum.

George Niang : SF’de akıllıca bir seçim. Orta sırada seçilecek bir draft. Paul George, Monta Ellis ve Jeff Teague üçlüsüyle beraber oynayıp kendisini geliştirebilirse çok yol kat eder. Şutunu istikrarlı hale getirip takıma ben buradayım derse daha fazla göze batar.

Glen Robinson 3 : Kolejde star olup NBA’ye hazır olmayan bir oyuncu.

Kevin Seraphin : Her zaman düşük seviyedeki bir oyuncuydu bence. Wizards’ta bir dönem yükseldi ama yeterli değil. Yine de 3-5 sayılık katkısı için teşekkür ederiz.

Indiana Pacers için yazacaklarım bu kadar. Okuduğunuz için teşekkür ederim


Asım Alan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here