CJ McCollum: “ABD Takımına Katılmıyoruz, Çünkü..”

3456
CJ McCollum:
CJ McCollum: "ABD Takımına Katılmıyoruz, Çünkü.."

Geçtiğimiz günlerde bir çok ABD’li yıldız bu yaz Çin’de düzenlenecek FIBA 2019 Dünya Şampiyonası’na katılmayacaklarını açıklamıştı. Aday kadrodan çekildiğini açıklayan oyunculara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bu oyunculardan birisi de Portland Trail Blazers forması giyen yıldız oyuncu CJ McCollum’du.

McCollum geçtiğimiz günlerde kendisi başta olmak üzere bu oyuncular adına açıklamalarda bulundu. Bu durumu lig temposundan dolayı dinlenme ihtiyacı ve kaybedecek bir takımın yüzü olmak istememeye bağlayan McCollum’un açıklamaları şu şekilde;

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

” Bence diğer çocuklar buna ‘Neden gidip muhtemelen kaybedecek olan bir kadronun yüzü olayım ki?’ şeklinde bakmıştır. Ya da iş yükü kısmına. Hepimiz oynasaydık, iş yükü azalacaktı. 20-25 dakika oynayacaktık, herkese karşı farklı galibiyetler alıp önümüze bakacaktık.

Şimdi ise birçok kişi oynamıyor, yani dakikaların ve top kullanman artacak. Mart ayında çöküşe geçmeden önce, bu da yaz dönemini etkileyeceği anlamına geliyor. Ocak ayı genelde All-Star arasından önce bu çöküş dönemi başlar, bu aradan sonra da, Mart ve Nisan aylarında millet çöküşe geçmeye başlar. Tüm o ekstra yolculuk mesafeleri ve yaz dönemi saatleri..

Ben hep ligde en çok mesafe kaydeden oyunculardan birisi oldum ve iş yükümü hesaplayabilmek varken, Avustralya veya Çin’de koşuşturmak istemem.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç ProgramıNBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here