Celtics Fazla Zorlanmadı

302
NBA
Celtics Fazla Zorlanmadı

NBA’de dün gece United Center’da oynanan mücadelede Chicago Bulls ile Boston Celtics karşı karşıya geldi. Celtics, baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı 105-89 kazanmayı başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Celtics’te Jaylen Brown 21 sayıyla galibiyetin mimarı olurken, Jayson Tatum 14 sayı ile katkı verdi. Kyrie Irving’in bu maçta dinlendirildiğini de belirtelim. Ev sahibinde etkili olan tek isim Danzel Valentine oldu. Valentine, 20 sayı atmasına rağmen yenilgiyi önleyemedi. Bulls’ta Ömer Aşık karşılaşmada süre almadı.

Maçın ilk periyodu, Celtics’in seriler yaptığı ve maçı neredeyse ilk dakikalardan kopardığı bir bölüm oldu. İlk seri ilk iki dakikada geldi. Brown, Horford ve Tatum ile sayılar bulan Celtics, bu bölümü 7-0 önde geçti. Portis ve Nwaba, attıkları sayılarla skoru 7-5’e getirdi. Daha sonra Celtics’ten büyük bir seri geldi. Yaklaşık dört dakikda, Brown’un 10 sayıyla katkı verdiği 19-0’lık bir seri yapan Celtics, skoru 26-5 yaparak büyük bir avantaj sağladı. Kalan dakikalarda karşılıklı sayılar geldi ve ikinci periyoda 35-16 Celtics üstünlüğüyle girildi.

Maçın ikinci periyodu, iki takım için de kısır bir bölüm oldu. İlk beş dakikada sadece 5 sayı atıldı. Monroe ile sayılar bulan Celtics, skoru 39-16 yaptı. Periyot sonuna kadar rakibine nazaran daha üstün olan Celtics, Tatum’ın etkili oyunuyla devre arasına 55-29 üstün girdi.

İkinci yarının ilk 7 dakikasında Celtics, Brown ve Larkin’in etkili oyunuyla farkı 37’ye kadar çıkardı.(78-41) Maçı da koparmış oldular. Üçüncü periyodun geri kalanı ve dördüncü periyotta daha iyi oynayan Bulls, maçı çeviremese de farkı ciddi miktarda azaltmayı başardı.  Mücadele 105-89 Celtics üstünlüğü ile sona erdi.

Son 6 maçta 5, sezonda da 45. galibiyetini alan Celtics, Doğu Konferansı liderliği için Raptors’ı takibe devam ediyor. Bir sonraki maçlarında Minnesota’nın konuğu olacaklar. Sezondaki 42. mağlubiyetini alan Bulls, sezonun geri kalanında draft için oynayacak. Onlar da bir sonraki maçlarında Grizzlies’i konuk edecekler.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here