Atlanta Hawks’ın Yaz Dönemi Hamleleri

403
NBA
Atlanta Hawks'ın Yaz Dönemi Hamleleri

Geçtiğimiz seneyi Doğu Konferansını-Tanking’in de etkisiyle- 24-58’lik derece ile son sırada bitiren Atlanta Hawks NBA Draft’ında 3. Sıradan seçme hakkını kazandı. Bu hakkıyla Euroleague’den tanıdığımız Luka Doncic’i seçen Hawks sonrasında ise Geçtiğimiz sezonun Euroleague MVP’sini takas ederek karşılığında Dallas Mavericks’in 5. Sıradan seçtiği Trae Young ve Dallas’ın 2019 ilk tur hakkını elde etti. Draft’taki diğer seçimleri ise 19 sıradan seçilen Şutör Guard Kevin Huertel, 30. Sıradan seçilen uzun forvet Omari Spellman ve 34. Sıradan seçilen ancak sonra serbest bırakılan Devonte Graham.

  • Takaslar
USA Team Fans
USA Team Fans

Atlanta Hawks bu yaz yukarıda belirtilen Trae Young-Luka Doncic takasının dışında 2 takas yaptı. Bu takasların ilki yeniden yapılandırma yolunda takımın 2 yüksek maaşlı oyuncusunu elden çıkardıkları Philadelphia 76’ers ve Oklahoma City Thunder ile beraber yapılan üçlü takas. Bu takasta takımın yıldız oyun kurucusu Dennis Schröder’i Oklahoma City Thunder’a Mike Muscalayı ise Philadelphia’ya yollayan Hawks karşılığında ise Carmelo Anthony, Justin Anderson ve 2022 ilk tur Draft hakkı (Thunder’a ait) elde etse de sonrasında Carmelo Anthony’ı serbest bırakarak Salary Caplerinde yer açmış oldu.

Georgia eyaleti takımını yaptığı diğer takas ile takımın yıldız oyun kurucusu Dennis Schröder yerine Brooklyn Nets’in oyun kurucusu Jeremy Lin’i beraberinde 2 tane 2. Tur Draft hakkıyla (2023 ve 2025) renklerine bağladılar. Karşılığında ise Isaia Coordinier’ın Draft hakları ve Portland’dan elde ettikleri 2020 2. Tur Draft haklarını verdiler.

  • Serbest oyunu piyasası

Serbest oyuncu piyasasında da aktif bir yaz geçiren Hawks’ın en çok konuşulan hamleleri NBA’de belki de son senesini geçirecek olan veteran Vince Carter ve Phoenix Suns’ın serbest bırakmış olduğu pivot  Alex Len oldu. Doğu Konferansı ekibinin kadrolarına bağladığı diğer isimler ise Alex Poythress,Daniel Hamilton ve Jaylen Adams.

Daha önce de belirttiğim gibi “Yeniden Yapılandırma Döneminde olan Hawks” geçen sene verim alamadığı oyuncuları serbest bırakarak hem Salary Caplerinde yer açtı hem de genç oyunculara kadroda yer açmış oldu. Atlanta’nın yollarını ayırdıkları isimler ise:”Jaylen Morris, Isaiah Taylor ,Andrew White ,Damion Lee ,Josh Magette ve Malcolm Delaney”.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here