Cavs Luka Doncic’i Reddetmiş

848
Cleveland Cavaliers
Cavs Luka Doncic’i Reddetmiş

İddiaya göre Draft gecesinde Cleveland Cavaliers, bir takas karşılığı 3. sıradan seçim yapma hakkını, yani muhtemelen Luka Doncic’i kadrosuna katmayı kabul etmemiş.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cleveland.com’dan Joe Vardon’un haberine göre Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers’a Draft gecesinde Cavs’in sahip olduğu 8. sıradan seçme hakkının karşılığında Dallas’tan takasla elde edecekleri 3. sıradan seçim yapma hakkını ve Kent Bazemore’u teklif etmiş.

Her ne kadar Cleveland Cavaliers’ın 1 numaralı oyun kurucu pozisyonunda ciddi eksikleri olsa da anlaşılan o ki, 8. sıradan seçim yapma hakkına sahip olan Cavs, 1. ve 2. sıradan seçilen Ayton ve Bagley III’nin ardından 3. sıradan Luka Doncic ve Trae Young gibi 2018 Draftının oyun kurucu yetenekleriyle en çok dikkat çeken oyuncuları kadrosuna katma fırsatını kullanmamayı tercih etmiş.

İlk bakışta çok mantıklı görünmeyen bu tercihin sebebi ise habere göre mali sebepler…

Cavaliers organizasyonu, geçtiğimiz sezonlarda LeBron James’in yanındaki yan parça niteliğindeki oyunculara-başta Tristan Thompson olmak üzere-pek çok tartışmaya neden olan kontratlar vermişti. Bu nedenle 3. sıradan seçme hakkının yanında Cavs’e önerilen Kent Bazemore’un sahip olduğu ve bu yıl 18.1 milyon$, gelecek yıl ise 19.3 milyon$ almasını planlayan kontrat Cavs’in bu teklifi kabul etmesine ve Bazemore’u da alarak üçüncü sıradan seçim yapmasına engel olmuş.

Kısacası, Cavaliers önümüzdeki sezon için zaten yeterince şişik durumda olan yaklaşık 110 milyon$ değerindeki salary cap alanına bir de Bazemore’un ağır kontratını, her ne kadar yanında Luka Doncic’i alma şansları olsa bile, yük etmek istememiş.

Cavs’in hamlesinin ne kadar doğru veya ne kadar yanlış olduğuna karar vermeden önce şimdilik bunu bir tartışma konusu olarak kabullenmek en iyisi olacak gibi duruyor.

Cleveland Cavaliers, sözü edilen tercihi yapmak yerine 8. sıradan sahip olduğu seçme hakkı ile yetindi. Cavs bu seçme hakkı ile önemli guard açığını geçtiğimiz günlerde Yaz Liginde ne kadar etkili bir oyuncu olduğunu kanıtlayan ABD’li 19 yaşındaki guard Collin Sexton’u takımına alarak kapatmayı tercih etti.

En son yaz ligi maçında 25 sayı, 4 ribaund ve 7 asist ile oynayan Collin Sexton takımın Sacramento Kings’i 96-84 mağlup etmesine katkı sağladı. Gelecek Yaz Ligi maçında Cavs, ikinci eleme turunda Houston Rockets ile karşı karşıya gelecek.

Tuna Berk Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here