Anadolu Efes, Kızılyıldız Karşısında Rahat Kazandı

127
Anadolu Efes, Kızılyıldız Karşısında Rahat Kazandı

Turkish Airlines Euroleague’in 5. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, 29 Ekim Salı akşamı saat TSİ 20.30’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız’ı konuk etti. İlk 4 maçında 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan ekibimiz, bu hafta Kızılyıldız’ı da 85-70 mağlup ederek 4. Galibiyetini almış oldu.

Maçın ilk çeyreğine rüzgarı arkasına alarak başlayan Anadolu Efes, maç saatinde henüz 5 dakika geçmişken Shane Larkin’den 6 ve Vasilije Micic’ten gelen 5 sayının büyük katkısıyla 14-5’lik bir seri yakalayarak maça başlamış oldu. Kızılyıldız cephesinden Lazic’in 2 sayısından sonra gelen televizyon molasının ardından her iki tarafın da savunmayı sıkılaştırmasıyla skor anlamında kurak geçen 2 buçuk dakika, Beaubois, Simon ve Micic’ten gelen sayılar ile Efes’in farkı 21-7’lik skorla 14’e çıkarmasıyla sonuçlandı. Kuzmic’in boyalı alanda bulduğu basket ile ilk çeyrek, 21-9 sonuçlandı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İkinci çeyrek, Simon ve Dubric’in karşılıklı üçlükleriyle başladı (24-12). İlerleyen 3 dakikada Micic’ten 3, Pleiss’tan 2 sayılık basketlere Jenkins’in içeriden art arda bulduğu basketlerle yanıt vermeye çalışan Sırbistan ekibi, Anadolu Efes molasına girerken farkı 11’e indirmiş oldu(29-18). İkinci çeyreğin son 4 dakikasına girerken moladan Jenkins’in turnikesi ile başlayan Kızılyıldız, farkı bir ara tek hanelere düşürse de, savunma sertliğini artırdıktan sonra hücumda da boyalı alanı zorlayarak ve çizgiye giderek bulduğu sayılarla temsilcimiz buna izin vermedi ve ilk yarının sonunda soyunma odasına 38-26 ile 12 sayılık farkla gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyrek başında Anadolu Efes skor yükünü Bryant Dunston’ın dikkat çeken smacı ve Alec Peters’ın üçlüğü üzerinden bulurken bu sayılara cevap Kızılyıldız cephesinde peş peşe bulunan hızlı hücumlarla geldi ve çeyreğin başından itibaren henüz 4 dakika geçmişken farkın 10’a inmesiyle Efes molası geldi (47-37). Moladan çıkarken sonuç değişmedi ve Kızılyıldız, tempoyu iyice artırarak temsilcimizi peş peşe hatalara zorladı ve bulduğu hızlı hücum sayılarıyla 2-12’lik seri yakalayarak çeyrek saatinde 2 dakika kala bir başka Efes molasına 49-49’luk eşitlikle gidildi. Moladan Larkin’in üçlüğü başta olmak üzere motive çıkan Anadolu Efes, çeyreği 56-51 önde tamamladı.

Son çeyreğe de Vasilije Micic’ten gelen bir üçlükle başlayan temsilcimiz Billy Baron ve Lorenzo Brown başta olmak üzere Kızılyıldız’ın farkı penetre üzerinden eritme çabalarına Micic’ten 2 adet, Anderson’dan 1 adet ve Simon’dan 1 adet üçlükle cevap verdi ve son çeyreğin yarısını geride bırakırken 75-60’lık skorla farkı korumayı başardı. Kendi molaları dönüşü 3 sayılık basket arayan Kızılyıldız, Lazic ve Perperoglou’nun bulduğu üçlükler ile maça tutunmaya çalışırken Anadolu Efes, rakibinin son bölümdeki geri dönüş arayışına boyalı alan sayıları ile yanıt verdi ve farkı kaybetmeyerek karşılaşmayı 85-70 kazanmayı başardı ve Euroleague sezonundaki 4. galibiyetini hanesine yazdırmış oldu.

Anadolu Efes – Kızılyıldız maçının özeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here