Beşiktaş Yeni Uzununu Buldu

147
Beşiktaş Yeni Uzununu Buldu
Beşiktaş Yeni Uzununu Buldu

Beşiktaş, Brezilyalı pivot Augusto Lima (2.06-1991) ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. 

Bu transferin ardından Augusto Lima, Beşiktaş Basketbol tarihinin Brezilyalı ilk oyuncusu oldu. 2016 Ocak ayında Real Madrid’e giden Brezilyalı aldığı süreler kısıtlı olduğu için pek faydalı olamadı ve 2016-17 sezonu için kiralık olarak Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas’a gönderildi.

İstatistiksel olarak beklentilerin altında kalmış olsa da koç Jasikevicius’un tempoya ve baskılı savunmaya dayalı sisteminde en değerli parçalardan biri olarak sezonu tamamladı ve Real Madrid’e geri döndü. Koç Laso’nun uzun rotasyonunda onu kullanmak istememesi ile beraber bir kez daha kiralanması gündeme geldi ve temsilcimiz Beşiktaş’ın yolunu tuttu. Augusto Lima son olarak Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas’ta 42 lig maçında görev aldı ve 6.2 sayı, 4.5 ribaund ortalamalarını tutturdu. THY Euroleague’de ise 30 lig maçında süre aldı ve 4.6 sayı, 3.7 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti.

25 yaşındaki pivot, fiziksel özelliklerinin yanı sıra, ribaundlarda ve savunmadaki savaşçı kimliği ile fark yaratan bir isim. Hücumda sınırlı yeteneklere sahip olsa da defansif yönü oldukça kuvvetli bir oyuncu. Lima, Stimac kadar skorer değil ama daha iyi savunmacı.

Öte yandan Beşiktaş’ın eski oyuncusu Maciej Lampe, Beşiktaş’ın Instagram hesabındaki Augusto Lima paylaşımına alacakları hakkında mesajlar yazarak, 2 yıldır Beşiktaş’tan ödeme beklediğini iddia etti.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here