Beşiktaş ve Anadolu Efes birleşiyor mu?

285
Beşiktaş ve Anadolu Efes birleşiyor mu ?
Beşiktaş ve Anadolu Efes birleşiyor mu ?

Son zamanlarda Beşiktaş ile Anaodolu Efes’in birleşme ihtimali sıkça konuşuluyor. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman Çin’de yaptığı basın toplantısında futbolun yanı sıra basketbol şubesi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Fikret Orman; “Basketbolda Anadolu Efes ile birleşme fikrini her sene dile getiriyordum ama Anadolu Efes yönetimi bu fikrimizi kabul etmedi. Büyük anlaşmalar olmadan ayakta kalmak zor. Bütün branşlarda toplam 60 milyon liralık küçülmeye gideceğiz. Basketbol şubemizin bütçesinde de daralmaya gitmek durumundayız. Bütçemiz muhtemelen 5-6 milyon euro civarında olacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Beşiktaş’ın ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, Habertürk Gazetesi’ne verdiği demeçte; ” Erkek Basketbol takımımız iddialı bir şekilde yola devam edecek. Bir tek erkek basketbolda iddialı takım olacak gibi… Tuncay beye (Özilhan) teklif ettik. Gidildi, tekrar söylendi. Her sene gidiliyor. Anadolu Efes ile birleşmek isteriz.

Beşiktaş ve Anadolu Efes birleşiyor mu ?
Beşiktaş ve Anadolu Efes birleşiyor mu ?

Tuncay bey kabul etmemiş. Açıklamasını okudum. “Efes basketbolda bir ekol” demiş. Öyle mi? Haberim yoktu. ‘Efes basketbolda bir ekol’ demiş iyi de ‘Beşiktaş Efes’ olduğu zaman olmuyor mu? Biz ne yapıyoruz yani? Ekol olan bir şeyi kırıp ona cam fabrikasında sürahi mi yapıyoruz? Benim siyah beyaz formamla Beşiktaş Anadolu Efes’i koy yürü. Sen de Beşiktaşlısın. Reklamını da koy. Ne istiyorsan yap” açıklamasında bulundu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikAdonis Thomas Banvit’te
Sonraki İçerikSamet Geyik Beşiktaş’ta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here