Ben Simmons Sözleşmesiyle Tarihe Geçecek

2324
Ben Simmons’tan Samimi İtiraflar

Philadelphia Sixers, takımın yıldız oyuncularından Ben Simmons’a serbest oyuncu dönemi başladığında maksimum kontrat vermeyi düşünüyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

ESPN yorumcularından Zach Lowe, Philadelphia ile Ben Simmons arasında pazartesi günü bir görüşme gerçekleşeceğini ve oyuncunun kulübüyle yeni bir sözleşme imzalayacağını iddia etti. Yeni sözleşmenin beş yıllık olacağını belirten Lowe, her iki tarafında bu kontrat için istekli olduğunu da ekledi.

Eğer bu anlaşma gerçekleşirse bu Avustralya spor tarihi açısından tarihe geçecek bir anlaşma olacak. Philadelphia ile beş yıllık sözleşme imzalaması beklenen Simmons bu beş yılda toplam 239 milyon Avustralya doları kazanacak ve bu bir Avustralyalı sporcunun en fazla kazandığı miktar olarak tarihe geçecek. Ben Simmons gelecek sezon All-Star seçilmesi halinde bu rakam tam 286 milyon Avustralya dolarına yükselecek.

2016 draftında Sixers tarafından birinci sırada seçilen Ben Simmons; 15.8 sayı, 8.1 ribaund, 8.2 asist ve 1.7 top çalma ortalamaları ile oynamış ve yılın çaylağı seçilmişti. Bu sene normal sezonda 79 maça çıkan ve bu maçların hepsinde ilk beşte şans bulan Simmons 16.9 sayı, 8.8 ribaund ve 7.7 asist ortalamaları tutturdu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here