DARÜŞŞAFAKA TEKFEN’İN KABUSU:MAÇ SONLARI

162
THY EuroLeague
DARÜŞŞAFAKA TEKFEN’İN KABUSU:MAÇ SONLARI

Turkish Airlines Euroleague 12. Hafta maçında Atina O.A.K.A’da temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda Panathinaikos ile karşılaştı. Sahaya yeni koçu Selçuk Ernak ve yeni transferi Toney Douglas liderliğinde çıkan “Kara Panterler”, sonunu oynayamadığı için kaybettiği maçlar serisini maalesef 4’e çıkarttı ve üst üste 10.mağlubiyetini aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans

İLK BEŞLER

Toney Douglas-Markel Brown-Jon Diebler-Jeremy Evans-Michael Eric

Nick Calathes-Nikos Pappas-Deshaun Thomas-Konstantinos Mitoglou-Georgios Papagiannis

MAÇTAN NOTLAR

İLK YARI

(1.ÇEYREK)

Maç,Michael Eric ve Mitoglou’nun karşılıklı smaçlarıyla başladı. İkinci hücumumuzda da ilk hücum gibi Jon Diebler-Michael Eric ikili oyunuyla sayı bulmaya çalıştık ancak sportmenlik dışı faul ile durdurulduk. Kazandığımız iki serbest atışı da kaçıran Michael Eric,bir de top kaybı yapınca potamızda birden bire 9 sayı gördük. Hücumlarda Jeremy Evans ve Markel Brown ile boyalı alandan sayılar bulsak da savunmada Nick Calathes’i durduramadık. İlk 4 dakikada yaptığımız 4 top kaybı,sezon genelindeki handikaplarımızın hala devam ettiğini gösterirken,savunmada da hatalı eşleşmelerle fark birden 9’a çıktı. Toney Douglas’ın alley oop asistinde Michael Eric,haftanın en güzel hareketi adayı smacı vurarak temsilcimizi hücumda biraz daha ateşlendirse de savunmada istediğimiz sertliği sağlayamayınca oyuna giren Oğuz Savaş pota altını resmen kararttı ve ilk çeyrekte yaptığımız 7 top kaybına rağmen yalnızca 6 sayı farkla geride kaldık. (22-16)

(2.ÇEYREK)

İlk çeyrekte çok kötü bir hücum performansı sergileyen yeşil siyahlı temsilcimiz,ikinci çeyreğe de istediği gibi başlayamadı. Yunan ekibi 4-0 ile başladı ve farkı 10 sayıya çıkarttı. Jon Diebler şapkadan tavşan çıkartarak çok zor bir atışta isabeti buldu ve 4-0’lık seri ile cevap verdik. NBA yaz kampında Utah forması ile harikalar yaratan Stanton Kidd, sezon başından beri beklentileri karşılayamıyordu ki bu maçta da şimdiye kadar o beklediğimiz dominantlığı sağlayamadı. Keith Langford’un ekstra oynaması,bizim de buna cevap verememiz ikinci çeyrekte de istediğimizi alamamıza sebep oldu ve dış atış ve serbest atış isabeti bulamadan ilk yarıyı 43-32 geride kapattık.

2.YARI

(3.ÇEYREK)

3.çeyreğe tam 20 dakikadır beklediğimiz dış şut sayısını bularak başladık. Üzerine Toney Douglas’ın penetresi ve Peiners’in orta mesafe şutuyla 7-2’lik seri yakaladık. Pappas ve Mitoglou’nun hücumda fark yaratması farkı indirmemize izin vermese de rakibimizin erkenden faul hakkını doldurmasıyla serbest atışlardan bulduğumuz sayılarla maçın içinde kaldık. Özellikle forvetlerimizin hücumdaki etkinliği ile sayı bulmakta pek zorluk çekmesek de savunmada o tempoyu bir türlü tutturamadık. Ancak Panathinaikos’ta kötü hücum performansı,bizim farkı 4’e indirmemizi sağladı.(57-53)

(4.ÇEYREK)

Son çeyreğe iyi başlayan taraf ekibimiz Darüşşafaka Tekfen oldu. Henüz çeyreğin başında,yaptığımız iyi savunmanın üzerine Ray McCallum’ın sayıları ile farkı 2’ye indirdik ancak Nick Calathes’in aynı hücumdan 4 sayı çıkartması moralleri biraz bozsa da Jon Diebler’ın üçlüğü ve üzerine Oğuz Savaş’ın basket faul’ü ile farkı 1’e indirdik. Toney Douglas’ın koyduğu karakterle maçta son 4 dakika kala 65-65 beraberliği sağladık. Maç boyu yapamadığımız sert savunmayı son çeyrekte başta Markel Brown ile yaparak harika bir geri dönüşe başladık ancak hücumda bir türlü istediğimiz pozisyonu bulamadık öne geçemedik. Çok kolay pozisyonları bitiremememizin üzerine Panathinaikos 10-0’lık seri yakalayarak son 1 dakika kala 75-65 öne geçti ve yine maç sonunu oynayamadığımız için kaybettiğimiz bir maç oldu.

BERKAY FİLİZOĞLU

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here