Goran Dragic Gözden Çıkarıldı

455
Miami Heat
Goran Dragic Gözden Çıkarıldı

4 senelik Miami Heat-Goran Dragic birlikteliği sona mı eriyor?
Miami Heat yeniden yapılanmaya mı gidiyor?

USA Team Fans
USA Team Fans

2015 senesinde Goran Dragic kardeşi Zoran Dragic ile birlikte Miami Heat’e takas olmuştu. Birlikte geçen 4 sezon sonrasında bu birlikteliğin sona ereceği yönünde ciddi iddialar ortaya atıldı. Amico Hoops’un haberine göre Miami Heat Sloven oyun kurucusunu takas masasına koydu ve oyuncuyu sezon başlamadan elinden çıkartmak istiyor.

Haberin detayına bakacak olursak Miami Heat Goran Dragic’e karşılık olarak 1.Tur draft hakkı istiyor. Goran Dragic karşılığında oyuncu değil de draft hakkı istenmesi Miami Heat’in yeni sezonla birlikte yeniden yapılanma için düğmeye bastığını gösterebilir.

Peki Goran Dragic hangi takımlara gidebilir?
Açıkçası en büyük aday Houston Rockets ve Phoenix Suns. Öncelikle Goran Dragic’in 2 senelik sözleşmesi devam ediyor ve 37.2 MD kazanacak. Takımlar 2 senelik 37.2 MD’lık maaş boşluğu sağlamalılar.

Houston Rockets Ryan Anderson’u Phoenix’e yollayıp az da olsa maaş boşluğu yarattı. Özellikle geçen seneki Golden State serisinde Houston sadece şut atan oyuncularla Golden State Warriors’u deviremeyeceğini anladı. Elindeki oyuncuların topu yere vurup pozisyon yaratması gerektiği gören Houston Rockets Brandon Knight hamlesi ile bu yönde adım atmıştı. Özellikle Chris Paul sakatlandığında guard pozisyonunda sıkıntı yaşamışlardı. Goran Dragic çok iyi bir takviye olur.

Diğer ilgilenmesi beklenen takım ise Phoenix Suns. Yeniden yapılanmaya giden Phoenix’te guard ihtiyacı var. Özellikle Devin Booker ve Deandre Ayton’u yönlendirebilecek veteran bir guard Phoenix’i çok yukarıya taşıyabilir. Phoenix’de Spor radyosunda çalışan John Gambadoro’da twitterdan gelen Dragic sorusuna ”Mümkün olabilir.” cevabı vermesiyle Phoenix taraftarları eski oyuncusunun geri dönme ihtimali için heyecanlanmaya başladı.

Takasa bir de Miami Heat tarafından bakacak olursak Hassan Whiteside, James Johnson, Tyler Johnson ve Kelly Olynyk çok yüksek maaşlar alıyor ve Miami Heat’in elini kolunu bağlıyor. Coach Eric Spoelstra kadrodan alabileceği her şeyi alıyor ama bu sadece playoff’a girebilmesini sağlıyor Miami Heat’in. Kadro sebebiyle daha fazlasını kimse beklemiyor. Artık Miami Heat için yeniden yapılanma zamanı gelmiş gibi duruyor.

Miami Heat Pat Riley ve Eric Spoelstra önderliğinde yeni bir maceraya atılacak gibi duruyor. Miami Heat’in istediğini alıp alamayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here