Anthony Davis: “LeBron’un Söyledikleri Umrumda Değil”

3571

Anthony Davis, LeBron James’in kendisi için övgüde bulunmasını “umursamadığını” ve odak noktasının “NOLA’nın sezonda tutunması” olduğunu söyledi.

LeBron, geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda AD’nin takıma gelme ihtimali için “inanılmaz olurdu” yorumunu yapmıştı. Davis’in bu açıklamaya karşı yorumu ise şu şekilde oldu:

“Gerçekten umrumda değil. Bir başka yüksek kalibre oyuncunun benimle oynamak istediğini söylemesi tabii ki güzel. Ama benim işim bu takımın tutunmasını sağlamak. Eğer serimiz 15-17 ise, işimi yapamıyorum demektir.”

Davis, hem Pelicans’a hem de New Orleans şehrine olan sevgisini de “Takım arkadaşlarımı çok seviyorum. New Orleans’ı çok seviyorum. Taraftarları çok seviyorum. Onların dilinden konuşuyorum. Yemeklerini de çok seviyorum.” sözleriyle dile getirdi.

Süperstar oyuncunun bu yaz Pelicans’tan beş yıllığı 239 milyon dolarlık “süpermaksimum” kontrat alma hakkı bulunuyor.

| YAZARIN YORUMU |

Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Davis adına talihsiz bir açıklama. Yani seninle birlikte oynamak isteyen yüksek kalibre oyuncu değil LeBron, şuan NBA’in en çok ilgi gören ve bu ligin izlenmesini yaklaşık 10 yıldır sağlayan bir marka, değer, toplumsal figür hatta ve hatta NBA’in bile önüne geçebilecek kadar popüler olan bir isim. Çok doğru ve düzgün bir karakteri olan yardımsever insan, bir baba.

Önce “umrumda değil” deyip sonra “benimle oynamak istemesi güzel” demek o anlık dank etme durumudur diyorum kendimce. “Ya ben ne dedim? Dur hemen toparlayayım” tarzında bir davranış şekli bana göre. Tamam, takımına odaklandığını ve takımın için her şeyi yapman gerektiğini belirtmenden doğal başka bir şey olamaz. Fakat böylesine önemli bir oyuncunun isteğine de “umrumda değil” diyerek ilk açıklamayı yapmak büyük talihsizlik.

2012 yılında NBA’e adım attığı ilk günü hatırlıyorum Davis’in. Hatta NBA’e adım atmayı bırakın, daha Summer League’e adım atmadan Blake Griffin’in sakatlığından dolayı USA Team’e çağrıldığı günün haberi ve sonrasında kamptaki fotoğrafları/videoları bile halen hafızamda. Bu belki de 10-15 yılda bir kere çok ama çok kısmetli bir oyuncunun başına gelebilecek bir olay. İlk dönemler haliyle kaşları sebebiyle gündeme gelen Davis’in şuan MVP olmaktan başka çaresi olmayan sohbetler içerisinde yer alması beni elbette mutlu ediyor. Kendisi gerçekten bir canavar, durdurulması çok zor olan bir canavar. Oyununa her şeyi katarak NOLA’yı yukarıları çekme çabası takdire şayan. Henüz 25 yaşında olması sebebiyle kendisinin profesyonel kariyerinde 10-15 yılı daha olduğunu düşünürsek; şampiyon olamaması için hiçbir sebep göremiyorum açıkçası. Zaten böylesine çalışkan ve hırslı bir adamın da parmağında şampiyonluk yüzüğü görmeyi eminim taraflı tarafsız tüm NBA sever insanlar isteyeceklerdir.

Ama işte insan tek başına şampiyon olamıyor. Sahada 4, benchte ise 10 tane arkadaşına daha ihtiyacı oluyor. Ve elbette tüm ekibi doğru yerde doğru zamanda kullanabilecek bir coach ve onun yardımcılarına. O yüzden böyle önemli isimlerin yaptığı övgüleri saygılı bir üslupla karşılayıp, ileriye dönük fırsatlar için açık kapı bırakmak gerektiği kanaatindeyim.

Çünkü bazı şeyler asla parayla ölçülemez. Şampiyonluk yüzüğü gibi…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here