Anadolu Efes’ten Üst Üste 4. Galibiyet

157
Anadolu Efes'ten üst üste 4 Galibiyet

ING Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes, Türk Telekom’u 84-99’luk skor ile mağlup etti. Anadolu Efes’te Vasilije Micic, 24 sayı, 6 asist ile oynadı. Türk Telekom’da JaJuan Johnson, 25 sayı, 4 ribaund ile oynadı.

Maç iki ekibin de karşılıklı bulduğu basketlerle başladı. 5. dakikada televizyon molasına gidildi ve Anadolu Efes ilk molaya 10-14 üstün girdi. Bu süre zarfında Adrien Moerman 7 sayı buldu. Moladan iyi dönen Anadolu Efes Elijah Bryant ile üç sayılık isabeti buldu. İlk çeyreğin bitimine 3 dakika kala Jared Terrell ve Tibor Pleiss karşılıklı üç sayılık isabet buldular. Bu basketten sonra Türk Telekom mola aldı ve mola dönüşünde üç sayılık isabeti buldu. Ardından Berk Demir, Vasilije Micic’e bok yapsa da Buğrahan Tuncer sayıyı buldu. İlk çeyreğin son hücumunda Anadolu Efes art arda aldığı hücum ribaundlarını değerlendiremese de Egemen Güven’e iki sayılık atış esnasında faul yapıldı. Faul atışlarını sayıya çeviren Egemen Güven, ilk çeyreğin skorunu belirledi. Anadolu Efes ilk çeyreği 24-30 önde kapadı.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan Türk Telekom, Octavius Ellis ile üst üste 2 isabet buldu ve skoru 28-30’a getirdi. Can Uğur Öğüt’ün basketi sonrasında koç Ergin Ataman, Micic’i oyuna aldı ve Micic üst üste 2 asist yaparak farkın tekrar 6’ya çıkmasına katkı sağladı. İkinci çeyreğin bitimine 5 dakika kala Vasilije Micic’in geriye çekilerek bulduğu üç sayılık isabet ile Anadolu Efes farkı 11’e çıkardı. Bu dakikalarda savunma sertliğini artıran Anadolu Efes skoru 30-46’ya getirdi. Fakat Türk Telekom’un üst üste bulduğu sayılar sonucunda koç Ergin Ataman mola hakkını kullandı. Mola dönüşünü iyi değerlendiremeyen Anadolu Efes, JaJuan Johnson’ın basketlerine engel olamadı. İlk yarının sonunda iki ekip de hücumda sayı bulamayınca ilk yarı 40-51 Anadolu Efes üstünlüğü ile sonuçlandı.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan Türk Telekom skoru 45-51’e getirdi. Sonrasında Anadolu Efes hücumda ritmini yakaladı ve farkı bir anda 14’e çıkardı ve Türk Telekom molasına gidildi. Mola dönüşünde Octavius Ellis faul çizgisine geldi fakat iki atış da sayıya dönüşmedi.Bu dakikalarda savunma sertliğini de artıran Anadolu Efes skoru 51-71’e getirdi. Üçüncü çeyreğin son hücumunda Türk Telekom, Jared Terrell ile son saniye üçlüğü buldu. Anadolu Efes son çeyreğe 56-77 önde girecek.

Türk Telekom diğer çeyreklere başladığı gibi son çeyreğe de iyi başladı. 2 dakikada 7 sayı bulan Ankara temsilcisi skoru 63-79’a getirdi ve Anadolu Efes molasına gidildi. Mola dönüşünü iyi değerlendiren Anadolu Efes, Yiğitcan Saybir ile basketfaul’ü buldu. Bu dakikalarda iki ekibin de savunma direnci düştü ve kolay sayılar bulmaya başladılar. Maçın bitimine 3 dakika kala Anadolu Efes, Beaubois’in üç sayılık isabetleriyle skoru 74-96’ya getirdi. Kalan bölümde Anadolu Efes genç oyuncuları ile maça devam ediyor. Maçın son bölümünde de iki ekip kolay basketler bulmaya devam etti ve Anadolu maçı 84-99 kazandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz