Türk Derbisinde Kazanan Darüşşafaka

292
7 Days EuroCup
Türk Derbisinde Kazanan Darüşşafaka

7DAYS Eurocup TOP 16 turu E grubunda iki Türk temsilcisi karşılaştı. Galatasaray Odeabank’ı evinde 77-63 mağlup eden Darüşşafaka 5. maçında 5. galibiyetini alarak son maçlar öncesi grubu birinci bitirmeyi garantiledi. Galatasaray ise 5. maçında 4. mağlubiyetini alarak grupta son sırada kaldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Mücadeleye iki takım da dengeli başladı. Galatasaray’ da Renfroe ve Summers’ın basketlerine Wilbekin ve Michael Eric ile cevap veren Darüşşafaka ilk 3 dakikayı 7-5 önde geçti. Bu bölümden sonra Summers’ı pota altında verimli kullanan Galatasaray küçük bir seri yakalayarak  9-12 öne geçti. Çeyreğin son bölümünde ise iki takım da savunmasını sertleştirdi. Hücumda sayıların çoğu serbest atışlarla geldi. Galatasaray’ın takım faulünü daha erken doldurmasını fırsat bulan Darüşşafaka bu avantajı iyi değerlenirdi ve ilk çeyreği 16-14 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Darüşşafaka iyi girdi. Galatasaray’ın top kayıplarını iyi değerlendiren ekip, çeyrek başında farkı 7 sayıya çıkardı (21-14). Galatasaray’ın toparlanması ise uzun sürmedi. Summers ve Juskevicius ile sayıları bulan Galatasaray ilk 4 dakikada skoru 21-21 ‘e getirdi. Bu bölümden çeyrek sonuna kadar iki takım da hücumda müthiş bir ivme yakaladı. Juskevicius’un üçlüklerine Bell ile cevap veren Darüşşafaka son 2 dakika kala tekrar öne geçti (31-29). Çeyreğin son bölümünde ise  savunmalar konuştu. Galatasaray içeriden bulduğu sayılar ile skoru eşitledi ve soyunma odasına 33-33 eşitlikle girildi.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğine Galatasaray hızlı başladı. Darüşşafaka’ya çalınan teknik faulle birlikte bulduğu sayılarla, sarı-kırmızılı ekip farkı 33-39’a getirdi. Darüşşafaka adına ise bu dakikalarda hücum yükü Bell ve Johnson’ın üstündeydi. Bu ikiliden gelen 7 sayı Darüşşafaka’yı 40-39 öne geçirdi. Çeyreğin orta bölümünde sayı bulamayan Galatasaray’ı bu kaostan çıkaran isim ise Juskevicius oldu. Litvanyalı guardın bulduğu sayılarla Galatasaray bir süre skoru dengede tutsa da Darüşşafaka’da devreye giren Johnson ve Wilbekin buldukları sayılarla çeyreğin son 2 dakikasında farkı 7’ye çıkardı. Son bölümde Darüşşafaka kazandığı teknik faul ile farkı çift hanelere kadar çıkarsa da Galatasaray pota altından bulduğu sayılarla farkı az da olsa kapattı ve son çeyreğe Darüşşafaka 53-47 önde girdi.

Darüşşafaka son 10 dakikaya da çok iyi başladı. Sant-Ross ve Cummings’ten gelen sayılar farkı çift hanelere taşıdı ve çeyreğin ilk 2 dakikası 59-49 ile geçildi. Üçüncü çeyrekte aldığı maçın kontrolünü bu bölümde de bırakmayan Darüşşafaka, bire bir ve hızlı hücumlarla farkı açtı ve maçın son 5 dakikasına 67-53 önde girdi. Galatasaray maçın son bölümünde bulduğu üçlükler ve orta mesafeli atışlarla geri dönmeye çalışsa da Darüşşafaka’da Muhammed Baygül ve Johnson’ın dış atışları buna izin vermedi ve Darüşşafaka maçı 77-63 kazandı.

Darüşşafaka’da Furkan Aldemir 9 sayı 14 ribaund ile en değerli oyuncu oldu. Bell 17 sayı, Johnson 16 sayı Wilbekin ise 9 sayı 9 asist ile oynadı. Galatasaray’da Juskevicius 16 sayıyla takımının en skoreri oldu.

Haktan Can Bayram

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here