Anadolu Efes Farkla Kazandı

185
Anadolu Efes Farkla Kazandı
Anadolu Efes Farkla Kazandı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında Anadolu Efes, sahasında Sakarya Büyükşehir Basketbol’u ağırladı.

İlk Beşler

Anadolu Efes:
#8 B. Batuk #15 V. Stimac #14 J. Adams #42 B. Dunston #30 Z. Dragic
Koç: Velimir Perasović

Sakarya Büyükşehir Basketbol
#2 L. Jones #6 M. Birsen #10 M. Fall #11 C.D. Harris #45 N.N. Boothe
Koç: Selçuk Ernak

Sinan Erdem Spor Salonu’nda başlayan mücadelede ilk çeyreğe iki takımda karşılıklı sayılarak bularak başladı. Oyuna baskılı başlayan Sakarya Büyükşehir Basketbol maçın 3. dakikasında faul hakkını doldurdu. Sert mücadelede 25 sayının 10’nu serbest atışlardan bulan Anadolu Efes ilk çeyreği 25-20 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 27-20 geride olan Sakarya Büyükşehir Basketbol, savunmada baskısını üst seviye çıkardı. Maçın 13. dakikasında L. Jones ve N. Jankovic’in bulduğu basketlerle skoru 27-26 yaptı. Fark 1 sayıya inince Anadolu Efes molayı aldı. Mola sonrası karşılıklı basketlerle devam eden maçın 15. dakikasında Sakarya Büyükşehir Basketbol’tan Metecan Birsen’in 3’lüğü skoru 29-29 yaptı ve maça eşitlik getirdi. Maçın 17. dakikasında N. Jankovic’in smacıyla Sakarya Büyükşehir Basketbol skoru 35-33 yaparak öne geçti. Sakarya Büyükşehir Basketbol ikinci çeyreğin ortasında yine faul hakkını doldurması, top kayıpları yapması ve ikinci çeyreğin bitime 0:47 saniye kala koça verilen teknik faul skorda geriye düşmesine neden oldu. Maçın 19. dakikasında Anadolu Efes’ten D. Brown’un bulduğu basket faul skoru 47-37 yaparak farkı çift haneye çıkarttı. İlk yarıyı 47-37 önde bitiren Anadolu Efes 47 sayının 20’sini serbest atışlardan buldu.

İlk yarı çift hanelere Anadolu Efes’ten V. Stimac ve J. Adams 11 sayı ile ulaştı. Sakarya Büyükşehir Basketbol’dan ise N. Jankovic 11 sayı ile çift haneye çıkan tek oyuncu oldu.

Üçüncü çeyreğe Anadolu Efes, V. Stimac ve B. Dunston ile 6-0 hızlı bir başlangıç yaptı ve skor 53-37 oldu. Fark 16 sayıya çıkınca Sakarya Büyükşehir Basketbol molaya gitti. Mola sonrası Sakarya Büyükşehir Basketbol üç sayı çizgisinden bulduğu sayılarla farkı maçın 23. dakikasında 8 sayıya indirdi. Fark 8 sayıya inince Anadolu Efes bu sefer mola alan takım oldu. Mola sonrası 25. dakikada E. Mc McCollum ve J. Adams’ın basketleriyle Anadolu Efes farkı 13 sayıya çıkararak skoru 61-48 yaptı. Aradaki farkı üçlüklerle kapatmak isteyen Sakarya Büyükşehir Basketbol, isabetsiz atışları ve hücumdan top kayıplarıyla dönmesi üçüncü çeyreği 67-54 geride bitirmesine neden oldu.

Son periyoda Sakarya Büyükşehir Basketbol oyundaki temposunu kaybederek başladı. Ribaund mücadelerinde yaptığı top kayıpları, hücumda isabetsiz atışlar maçın 35. dakikasında farkın 15 sayıya çıkmasına neden oldu. Boyalı alanda ürettiği sayılarda V. Stimac Anadolu Efes’ten farkın açılmasına en çok yarar sağlayan oyuncu oldu ve son çeyreği Anadolu Efes 83-68 bitirdi.

Maçın en skorer oyuncusu Anadolu Efes’ten V. Stimac oldu. Yıldız oyuncu 23 sayı, 9 ribaund ve 1 asist ile oynadı.

Anadolu Efes’ten 3 oyuncu çift hanelere ulaştı.
D. Brown(14 sayı), J. Adams(18 sayı) ve V. Stimac(23 sayı).

Sakarya Büyükşehir Basketbol 3 oyuncu çift hanelere ulaştı.
N. Jankovic(16 sayı), J. Birsen(13 sayı) ve L. Jones(14 sayı).

Bu sonuçla birlikte Anadolu Efes, Basketbol Süper Ligi’nde 10 maçta 7’inci galibiyetine uzanırken, Sakarya Büyükşehir Basketbol 10 maçta ise 5’incı mağlubiyetini aldı.

Mertcan Atik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here