Gilbert Arenas Kevin Durant’in Arkasında: “Başka Şansı Yoktu”

798
Gilbert Arenas Kevin Durant'in Arkasında: "Başka Şansı Yoktu"

Geçtiğimiz günlerde Kendrick Perkins ve Kevin Durant’in twitter üzerinde yaptıkları tartışma gündeme gelmişti. Tartışmanın detaylarını bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Olayların ardından eski NBA oyuncusu ve şimdilerde yorumculuk yapan Gilbert Arenas, Kevin Durant’in 2016 yılında Oklahoma City Thunder’dan ayrılıp Golden State Warriors’a gitme kararını yorumladı. Arenas, uzun bir analiz yaptı ve Durant’i savundu. NBA’de geçirdiği 12 sezonda 3 kez All-Star seçilen oyuncunun ifadeleri şu şekilde:

View this post on Instagram

@therealkendrickperkins everyone has there opinion about @easymoneysniper GS move and as a hooper u should have put more thought into what u said so I'll give u an history lesson..2012 a young and upcoming okc team went to the finals being (inexperience) they lost to the HEAT…2013 the team didn't succeed like they would have wanted.that summer OKC ownership made the dumbest move by not securing (harden) if u can put harden back.(KD/Russ/harden) was more powerful then (curry/klay/green) which later became the team too beat (GS 1 ring ) could have been Easily been (OKC 3 peat if harden never left) but let's keep moving..now 2016 okc takes. 3-1 to GS and loses.cavs won the championship that season.KD is a free agent….here's where short minded thinkers fail to realize @easymoneysniper had no choice..OKC was moving backwards in progress..NOW here's why KD had no choice..you guys sit on tv with pushing rings and legacy down fans throats so KD is a free agent at 27 years old with a sheet that looks like this👀7 time all star.7 time all Nba…4 time scoring champ..1 time mvp..2 time allstar mvp.2 time gold medalists💯 there's not 5 NBA players in history that can say they were FIRST BALLET HALL OF FAMERS by 27…the only thing needed as an individual player was (ring and finals mvp) now let's take a look at opinions..only two teams that can give him those two boxes were GS and cavs who were the champs..being the champs cavs wasn't making a move..actually like me say this better..CAVS being cheap asses wasn't gonna sign KD (Dan Gilbert bought that team in 2005) the biggest outside free agent they have signed was @thereallhughes in 2005…that was 15 years ago…contracts has double since then and that's still the biggest outside free agent signings 🤔🤦🏾‍♂️ so the only team that's left was GS….as someone checking boxes off his nba career that was the smartest move he could have made💯I'm sorry Kendrick but everyone is not lucky enough to be a sorry ass rebuilding Boston team and bam bam two ex Boston players (Danny A and mchale) does a deal that makes u a champ..now u think u light skinned with ya chest out 😂 PS I agree with 99% of the stuff u spit tho 💯👌🏾

A post shared by Gilbert Arenas (@no.chill.gil) on

“Herkesin Kevin Durant-Warriors hamlesi hakkında bir fikri var ve bir basketbolcu olarak senin söylediklerini daha fazla düşünmen lazım, bu yüzden sana bir tarih dersi vereceğim. 2012’de, genç ve yükselmekte olan bir OKC ekibi, (tecrübesiz bir şekilde) Finallere çıktı ve Heat’e kaybettiler… 2013’te, takım istedikleri gibi başarılı olamadı. O yaz OKC takım sahipleri, Harden’ı güvence altına almayarak en aptalca hamleyi yaptılar. Harden’ı geri alabilseydin, KD / Russ / Harden üçlüsü Curry / Klay / Green’den daha güçlü olurdu, ki bu takım daha sonra ligin en iyi takımı oldu (Golden State’in ilk şampiyonluğunda). Harden hiç ayrılmasa, OKC kolayca three-peat yapabilirdi.”

“Sadece iki takım ona istediğini verebilirdi (şampiyonluk ve Finaller MVP’si ödülü) ve onlar da Golden State ile şampiyon olan Cavs’di. Şampiyon oldukları için, Cavs bir hamle yapmıyordu. Hatta şunu söyleyeyim, Cavs cimri olduğu için KD’yi almayacaktı (Dan Gilbert o takımı 2005’te aldı), aldıkları en büyük serbest oyuncu, 2005’te Larry Hughes’du. 15 sene önceydi. Sözleşmeler o zamandan beri iki katına çıktı ve ve bu hala en büyük free agent hamleleri. Yani kalan tek takım GS oldu.”

Özür dilerim Kendrick, ama herkes senin gibi yeniden inşa edilen bir Boston takımında yer alacak kadar şanslı değil ve iki eski Boston’lı oyuncu (Danny Ainge ve Kevin McHale) bir anlaşmayla seni takıma alıp seni şampiyon yaptılar. Şimdi de artis artis konuşuyorsun. NOT: genelde söylediklerinin %99’una katılırım.”

NBA’de toplam 552 maça çıkan Gilbert Arenas’ın kariyer ortalamaları şu şekilde; 20.7 sayı, 3.9 ribaund, 5.3 asist.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz