Larkin Alev Aldı, Anadolu Efes Barcelona’yı Dağıttı

330
EuroLeague
Larkin Alev Aldı, Anadolu Efes Barcelona'yı Dağıttı

THY EuroLeague 25. hafta maçında temsilcimiz Anadolu Efes en yakın takipçisi Barcelona Lassa’yı konuk etti. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun ortaya koyan Anadolu Efes, oyun kurucusu Larkin’in 37 sayıyla yıldızlaştığı maçtan 92-70 galibiyetle ayrıldı ve 16 galibiyet ile 4. sıradaki yerini korudu. Barcelona Lassa ise 15 galibiyette kaldı. Maçı 22 sayı farkla kazanan Anadolu Efes ikili averajı da alan taraf oldu. 

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşma yavaş tempoda başladı. Maça iyi başlayan Anadolu Efes’in oyun kurucusu Micic temsilcimizi ilk 3 dakikada öne taşıdı(6-4). Oyunun kontrollü olduğu dakikalarda iki takım da sert savunma yapsa da Anadolu Efes üstünlüğü elinde tutmaya devam etti(11-8). Çeyreğin son bölümünde Efes’te adeta Larkin’in şovu vardı. Kısasından gelen üst üste üçlüklerle fark iyice arttı ve Anadolu Efes ilk çeyreği 24-12 önde bitirdi. 

Dengeli başlayan oyunun ikinci çeyreğinde Larkin’in asistleriyle sayı bulmaya devam eden Anadolu Efes ilk dakikalarda farkı korumayı başardı(28-18). Çeyreğin ortalarında da Larkin’in iyi oyunu devam etti. Micic’in de devreye girmesiyle beraber fark 15’e çıktı(38-23). Barcelona takımının küçük seri yakaladığı 2 dakika sonrası skor 40-29’a geldi. İlk devrenin son dakikalarında iki takım da fazlaca top kaybı yaptı. Devre 42-31 Anadolu Efes üstünlüğüyle sonuçlandı. 

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Fakat Barcelona’nın çeyrek ilerledikçe hücumda koyduğu ağırlığa Anadolu Efes cevap veremedi. Tomic’in etkili oyunuyla beraber fark kısa sürede eridi(44-40). Maçın yıldızı Larkin bu dakikada da Efes adına sorumluluğu alan isim oldu. Amerikalı oyun kurucu çizgiden bulduğu sayılarla temsilcimize derin bir nefen aldırdı(50-40). 3. çeyreğin son dakikalarında Anadolu Efes kontrolü iyice ele aldı. Barcelona’nın savunma anlamında dağıldığı dakikalarda farkı iyice arttırsa da Barcelona hücumda cevap verdi ve final periyoduna 64-53 ile girildi. 

Son periyodun ilk dakikalarında pota altında Dunston ile etkili olan Anadolu Efes hem savunmada hem de hücumda Barcelona’yı kitlemeyi başardı ve maçın 32. dakikasında fark 17’ye çıktı(72-55). Üstünlüğü elde tutmaya devam eden Efes, maçın son bölümüne farkı iyice arttırarak girdi(84-61). Fark 20’nin üstüne çıksa da ikili averaj için son dakikalar müthiş bir tempoda geçti. Larkin’in adeta kendinden geçtiği son bölümde farkı iyice açan Anadolu Efes maçı 92-70 kazandı. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here